Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Děti, pojďte na hokej! Organizátoři MS posílají vstupenky do škol

Bude opět plno? | foto:  Michal Šula, MAFRA

4 2015
Pořadatelé hokejového mistrovství světa v Praze a Ostravě si dali za cíl vzít si zpět rekord v návštěvnosti šampionátů, který loni Česku vzal běloruský Minsk. Pomoct by tomu mohl i projekt Vstupenky do škol, kterým organizátoři lákají do hlediště nejmenší diváky.

Žádané zápasy české a slovenské reprezentace pochopitelně v nabídce nejsou, protože ty byly dopředu vyprodány. Ale i tak čeká školáky velký zážitek. Příští úterý 12. května v pražské O2 areně hraje Kanada s Rakouskem.

Děti tak mohou vidět na vlastní oči zámořské hvězdy v čele se Sidney Crosbym. Ostravané pak budou mít příležitost sledovat americký tým plný nadějných mladíků nebo Finsko s jedním z nejlepších brankářům Pekkou Rinnem (kompletní rozpis viz box).

„Chceme, aby děti začaly k tomu hokeji nebo sportu mít nějaký vztah, možná jejich potomci budou hrát hokej, možná z nich budou fanoušci nebo manažeři a budou podporovat hokej,“ přemítal generální sekretář českého hokejového svazu Martin Urban na setkání s novináři.

Vstupenky na MS do škol


PRAHA:

úterý 5. května: Švýcarsko vs Německo (16:15), Rakousko vs. Francie 20:15
sobota 9. května: Rakousko vs. Lotyšsko (16:15)
pondělí 11. května: Německo vs. Rakousko (16:15)
úterý 12. května: Kanada vs. Rakousko (12:15), Lotyšsko vs. Francie (16:15)

OSTRAVA:

úterý 5. května: Dánsko vs. Bělorusko (16:15)
čtvrtek 7. května: USA vs. Bělorusko (16:15), Finsko vs. Slovinsko (20:15)
pátek 8. května: Slovinsko vs. Norsko (16:15)
pondělí 11. května: Finsko vs. Bělorusko (16:15), Slovinsko vs. Dánsko

Organizátoři chtějí přes média dát vědět zájemcům o vstupenky, do škol jich půjde 35 tisíc. Mateřské či základní školy z celé České republiky se mohou registrovat u šéfové projektu Kristýny Musilové tak, aby se minimalizovalo zneužití rozdaných lístků.

Podobně by se měly volné vstupenky distribuovat do hokejových klubů začínajícím hráčům.

„Myslím, že nebude žádné utkání, kde se lidi budou na tribuně bát, návštěvnost dva tisíce diváků nám nehrozí, ale osobně mi je líto každé neobsazené sedačky. Jestli se to dát obsadit takto smysluplným způsobem, je potřeba to udělat,“ vysvětlil Urban.

Prvořadým cílem akce je podle organizátorů poskytnutí zážitku dětem, avšak samozřejmě že Češi by rádi překonali loňský rekord v návštěvnosti - 643 434 diváků (v roce 2004 přišlo na český šampionát 552 097 lidí).

„Lákadlo je to velké, potřebujeme průměr asi 10 100 diváků na zápas. Zatím jsme nad tímto průměrem (po 16 zápasech je průměr na utkání 11 150 diváků). Chceme to dokázat taky, ale rozhodně ne za každou cenu,“ upozornil Urban, že pořadatelé domácího šampionátu nebudou opakovat běloruské praktiky.

Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze