Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čtenáři dali hokejistům za MS trojku. Vyhrál Sobotka, zaujal Zaťovič

PROTI PŘESILE. Český útočník Martin Zaťovič se snaží prosadit před bránou finského gólmana Pekky Rinneho. | foto: AP

27 2014
V pondělí oznámkovali české hokejisty za mistrovství světa v Minsku zpravodajové iDNES.cz, o den později je známý verdikt většinou daleko přísnější poroty: fanoušků, čtenářů serveru. Jak hodnotili čtvrtý tým turnaje? Shodli se s hokejovými novináři?

Začněme jednou zvláštností - celkem známkovalo Čechy celkem 666 lidí. Bylo to tedy tak trochu "ďábelské" hodnocení, ovšem peklo reprezentantům nehrozí. Výsledné hodnocení pro celé mužstvo vyjadřuje dojmy z celého šampionátu: "Je to takové všelijaké".

Dobrý pocit z postupu přes USA do semifinále kazí prohry s Finskem i se Švédy v duelu o bronz. Známka 2,78 je zřejmě spravedlivým hodnocením.

Známky hokejistů

Podívejte se na hodnocení čtenářů.

Ve známkování jednotlivců se na předních příčkách objevuje opět útočník Vladimír Sobotka, tentokrát však nemá čistou jedničku, je tam minus. Sobotka dostal nejlepší známku celkem 362krát.

Na druhém místě u čtenářů skončil Jaromír Jágr s průměrnou známkou 1,75. Fanoušci tedy 42letému veteránovi nedali dárek na rozloučenou v podobě nejlepšího vysvědčení. Možná hlasovalo i pár kritiků, kvůli nimž (mimo jiných důvodů) se rozhodl Jágr ukončit kariéru v národním týmu.

Hodnocení redaktorů

Jak známkovali zvláštní zpravodajové v Minsku?

Třetí nejlepší jméno v pořadí trochu překvapí.

Útočník Martin Zaťovič z Karlových Varů si však bez pochyby dvojku zaslouží.

V hodnocení redaktorů iDNES.cz reprezentačního nováčka přeskočili ještě obránce Ondřej Němec a mladý útočník Tomáš Hertl (oba 1,5), čtenářům se víc líbil Hertl (2,07), stejnou známku má bojovník Jiří Novotný. Až pak se dostalo na Němce se známkou 2,12.

Podobná je situace u těch, kterým se mistrovství v Bělorusku tak úplně nevydařilo. Nejvíc pětek dostal Jakub Petružálek (261) a 4,18 je vůbec nejhorší známka z výběru Vladimíra Růžičky. O moc lépe na tom není ani Jakub Kovář (4,04). Oproti hodnocení žurnalistů si tak oba borci pouze prohodili pořadí.

Obránce Martin Ševc i útočník Jiří Hudler vidí čtyřku na obou vysvědčeních. Ale jak upozornil kouč Růžička po příletu do Prahy: "Nemá cenu hodnotit, kdo hrál dobře, kdo hrál špatně. Hráli jsme jako mužstvo, každý má podíl viny - jak my trenéři, tak hráči."

Autor:


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze