Čeští hokejisté slaví trefu Jiřího Novotného do kanadské sítě.

Čeští hokejisté slaví trefu Jiřího Novotného do kanadské sítě. | foto: Reuters

Čeští hokejisté bodují alespoň u čtenářů. Za Kanadu dostali dvojku

• 10
Je to trochu paradox. Ve třetím utkání na mistrovství světa v Minsku česká hokejová reprezentace poprvé nebodovala, s Kanadou prohrála 3:4. Ale čtenáři iDNES.cz udělili národnímu týmu za výkon v pondělním utkání dvojku, zatím nejlepší známku.

Česko vs. Slovensko 3:2 po prodloužení. Známka? 2,39.

Česko vs. Švédsko 3:4 po nájezdech. Známka? 2,10.

Česko vs. Kanada 3:4 a známka 1,99.

Bodový zisk týmu Vladimíra Růžičky se sice postupně snižuje, ale hodnocení čtenářů je lepší a lepší, byť je to pořád "velmi dobře". Fanoušci zřejmě ocenili hokejisty v duelem s Kanadou za bojovnost, kterou předvedli za stavu 1:4 ve třetí třetině.

Známky hokejistů

Čtenáři iDNES.cz hodnotili výkon českých hráčů proti Kanadě.

Podruhé za sebou byl nejlepším hráčem české sestavy útočník Tomáš Hertl. Dvacetiletý talent dostal 4 606 jedniček, celkově hodnotilo 6 002 čtenáři. Totožnou známku jako Hertl má i Jiří Novotný, autor "gólu naděje". Kapitán Lva Praha si udržel formu, kterou měl v KHL a díky níž český klub sahal po Gagarinově poháru.

Známku 1- by v hokejovém vysvědčení našli po pondělní "šedesátiminutovce" ještě Vladimír Sobotka, jenž povýšil do prvního útoku, nejlepší obránce Ondřej Němec a brankář Alexander Salák, který vystřídal po čtvrtém gólu smutného Jakuba Kováře.

Právě on musí přijmout, že mu čtenáři udělili nejhorší známku z celého týmu (3,18). Útočník Jan Kovář za vyloučení na pět minut do konce dostal 807krát pětku a je za bratrem druhý nejhorší. Trojku mají také Jakub Petružálek a obránce Michal Jordán, který odehrál první zápas na mistrovství světa.

Snad bude trend pokračovat a známky pro Růžičkův výběr budou klesat. A bodový zisk stoupat. Další vysvědčení čeká reprezentanty po utkání s Itálií, které začíná ve středu v 15:45.