Hokejové Oceláře zachránily přesilovky

Třinec - Znojmo, Martin Vojtek - Zase odolal. Valná hromada před brankářem Martinem Vojtkem. Znojemští hráči si s gólmanem nevěděli rady. | foto: Radek MičaMF DNES

13 2008
Ani tříbrankové vedení nemusí stačit k vítězství. O tom se včera málem přesvědčili hokejoví Oceláři Třinec. Ve 14. kole extraligy ve 28. minutě vedli nad Znojmem 3:0. Leč v 51. minutě to už bylo 3:3.

A výsledek? Třinečtí přece jen v závěrečných pěti minutách při přesilovkách pěti proti třem góly Jiřího Polanského a Lubomíra Vosátka strhli výhru na svou stranu. Zvítězili 5:3.

"Když hosté vyrovnali, tak už jsem si hlavně přál, abychom udrželi aspoň remízu," přiznal třinecký kapitán Jan Peterek, který byl u všech pěti gólů vítězů. Jeden dal a u čtyř asistoval. Oceláři se shodli, že rozhodující byly jejich přesilovky.

"Pravidelně je sice trénujeme, ale hlavně jsou o momentální pohodě," upozornil Jan Peterek. "Pokud bychom pořád prohrávali, tak bychom mohli přesilovky nacvičovat, jak bychom chtěli, a třeba by nám vůbec nešly. Teď jde hlavně o to, aby nám to vydrželo co nejdéle."

Ostatně včera dali Třinečtí čtyři góly v početní převaze a měli v ní i další šance jako v polovině třetí třetiny. To mohli zvýšit na 4:2 Jiří Polanský a Rostislav Martynek a žádné drama z utkání být nemuselo. Jenže znojemský gólman Jiří Trvaj oba útočníky vychytal.

K tomu domácí polevili v obraně a třinecký brankář Roman Čechmánek po tom, co zmařil nájezd Karla Pláška, s Radkem Hamanem třískal hokejkou do ledu, jako by chtěl spoluhráče probudit. Marně. Radim Bičánek přece jen v závěrečné třetině střelou od modré srovnal a domácí ztratili tříbrankový náskok.

"Musím hráče pochválit, že ani za nepříznivého stavu utkání nevypustili a dokázali vyrovnat," uvedl třinecký asistent Václav Baďouček.

"Ve hře pěti proti pěti jsme byli od druhé tetiny lepší, ale závěr zápasu jsme dohrávali ve třech, a to jsme těžko mohli pomýšlet na nějaký úspěch." Když to říkal, jako by se zlobil na rozhodčího Hradila. Byly tresty neoprávněné?

"Dohrávali jsme ve třech, víc k tomu nemohu říct." odpověděl Baďouček. A budou trenéři týmu vyčítat nedisciplinovanost? "Mančaftu nic vyčítat nebudeme," podotkl znojemský asistent.