Hokejisté Sparty prvně v přípravě padli, nestačili na Fribourg-Gottéron

Ilustrační momentka z duelu Sparty | foto:  Dan Materna, MAFRA

12 2016
Hokejisté Sparty v přípravě na novou extraligovou sezonu poprvé prohráli. Po předchozích čtyřech vítězstvích podlehli na turnaji Hockeyades švýcarskému Fribourgu 3:6. Cennou výhru si na domácím podniku připsaly Vítkovice proti Linköpingu.

Pražané pátečním soubojem s celkem Fribourg-Gotterón, jež je novým působištěm reprezentačního útočníka Romana Červenky, uzavřeli své působení na turnaji i soustředění ve švýcarském Le Sentier. Ačkoliv rychle vedli a vyhráli první třetinu 2:1, nakonec podlehli 3:6. K jejich porážce přispěl dvěma nahrávkami i Červenka.

Ostravané zvládli úspěšně i třetí přípravný duel, když úspěšně vykročili do třetího ročníku mezinárodního turnaje Steel Cup v Třinci. S Linköpingem dvakrát prohrávali, ale nakonec skóre otočili trefami Ondřeje Romana a Patrika Zdráhala.

Hůře dopadl pořádající Třinec, jež na úvod vyzval Slovan Bratislava. Poté, co Oceláři dokázali v polovině třetího dějství dvěma slepenými trefami vyrovnat z 0:2 na 2:2, rozhodl v poslední minutě o výhře účastníka Kontinentální ligy slovinský útočník Žiga Jeglič.

Hokejové přípravy

Steel Cup: HC Vítkovice Steel - Linköping HC 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
16. Kolouch, 29. Roman, 36. P. Zdráhal - 6. K. A. Olimb, 21. M. Olimb.

Turnaj Hockeyades v Le Sentier: Fribourg-Gottéron - HC Sparta Praha 6:3 (1:2, 2:1, 3:0)
18. a 46. Neukom, 23. Loichat, 37. Pouliot, 45. Ritola, 51. Sprunger - 2. Černoch, 12. Kumstát, 32. J. Hlinka.

Steel Cup: HC Oceláři Třinec - HC Slovan Bratislava 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
49. Ružička, 50. Hrňa - 25. Švarný, 27. Plastino, 60. Jeglič.