Slavia - Karlovy Vary

Slavia - Karlovy Vary - Slávistická radost. | foto: MF DNES

Hokejové Slavii chybí k titulu jediná výhra

• 179
Praha - Jediná výhra dělí hokejisty Slavie od zisku titulu mistra extraligy. V pátém zápase finálové série porazili Pražané na domácím ledě Karlovy Vary 4:0. Dvěma góly se blýskli Jakub Klepiš a Jiří Drtina. Urputnou bitvu sledovalo v O2 aréně 16 617 diváků, což je nový rekord české nejvyšší soutěže.

. on-line

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži ZDE

Utkání začalo z obou stran opatrně. Aktivnější byla Slavia, která tvořila hru. Vary vyčkávaly na brejkové situace a když nevěděly, co s pukem, bez váhání vyhazovaly.

Tlak Pražanů v deváté minutě vyústil ve vedoucí gól. Beránek vyhrál buly na Vondrku, který okamžitě vypálil. Mensator puk vyrazil na Klepiše u levé tyčky, jenž kotouč doklepl do branky.

Západočeši zahrozili při početní převaze v šestnácté minutě, Kristek z bezprostřední blízkosti přestřelil. Hned vzápětí do brejku v oslabení ujeli slávisté, Bednář ale v rozhodující chvíli Červenkovu nepřesnou přihrávku na brusle nezpracoval.

Od šestadvacáté minuty hrála Slavia díky slepeným trestům soupeře téměř osm minut v kuse přesilovku, dlouho se ale střelecky trápila. Sup dostal před Mensatorem dostatek prostoru i času, avšak neuspěl.

Pražané se radovali, až když na trestnou lavici usedli dva Západočeši zároveň. Hruška od pravé tyče našel ideálně Klepiše na druhé straně a ten zamířil do Mensatorova protipohybu.

Třetí třetinu zahájili aktivněji domácí. Dvě velké šance měl v úvodu Bednář. Nejprve střílel z blízkosti po Kadlecově zadovce, poté se dostal i k dorážce. V obou případech mu radost zkazil Mensator.

Následně hráli slávisté téměř minutu a půl přesilovku pět na tři. A nabídnutou příležitost využili. Novák přistrčil z levé strany puk za modrou čáru Drtinovi, který se trefil ukázkovým příklepem pod horní tyčku.

A z téměř stejné pozice se skóroval Drtina i podruhé. Při přesilovce sedm minut před koncem opět vypálil příklepem, tentokrát ovšem puku do branky pomohl karlovarský obránce Dobroň, který si ho bruslí srazil k levé tyči.

Karlovy Vary přesto bojovaly dále. Melenovský dostal prostor v mezikruží, puk mu ale sjel z hole.

S přibývajícím časem přibývalo i šarvátek. V jednu chvíli sedělo na trestných lavicích celkem devět hráčů.

Na výsledku se ale už nic nezměnilo. Slavia porazila Karlovy Vary 4:0 a již v pondělí může na západě Čech sérii ukončit.

Jiří Kalous (Slavia Praha): "Vynikající publikum hnalo náš tým za vítězstvím. Dnes jsme měli zápas relativně pod kontrolou po taktické stránce, hráli jsme výborně do defenzivy a výborně nám vyšly přesilové hry, které byly rozhodujícím prvkem zápasu. Udržovali jsme si neustále náskok."
Zdeněk Venera (Karlovy Vary): "Domácí byli v první třetině aktivnější a my jsme se moc do šancí nedostávali. Ve druhé třetině jsme to chtěli změnit, ale bohužel jsme měli hodně vyloučení, které nás stála hodně sil, a Slavia přesilovky dnes hrála perfektně. Vyhrála zaslouženě. My jsme se do střeleckých šancí za celý zápas dostali poměrně málo. A když už jsme se do nich dostali, tak je pochytal Adam Svoboda. Utkání u nás mu nevyšlo, ale dnes vše vychytal."

. Slavia - Karlovy Vary 4:0

Branky a nahrávky: 10. Klepiš (Vondrka), 31. Klepiš (D. Hruška), 45. Drtina (Novák), 53. Drtina (Kadlec). Rozhodčí: Husička, Hradil - Pešek, Šátava. Vyloučení: 12:11, navíc Němec, Mudroch a Grof (všichni Karlovy Vary) všichni 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 16.617. Třetiny: 1:0, 1:0, 2:0. Stav série: 3:2.

Slavia: A. Svoboda - Kadlec, Vašíček, J. Novák, Drtina, Sloboda, Žižka, Kolařík - Bednář, Červenka, Tomica - D. Hruška, Klepiš, Vondrka - Micka, V. Růžička ml., Sup - Beránek, Rataj, Čermák. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.

Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Mudroch, Řezníček, Němec, Prošek, Grof, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - V. Polák, Kraft, Skladaný - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Zucker, Pech, Hluchý. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.