Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejové Ústí dluží miliony i "kmotrovi" Oulickému, o peníze se hlásí

V play-off 2013 se Ústečtí Lvi stylizovali do role mafiánů. Fanoušci tehdy ještě netušili, co se bude s jejich klubem dít... | foto: Karel Pešek, MAFRA

29 2014
Úterní valná hromada ústeckého hokeje, k níž se upínali fanoušci zadlužených prvoligových Lvů, nepřinesla konkrétní výsledek. Zato k insolvenčnímu řízení na klub se v ten den připojilo zajímavé jméno. Třímilionovou půjčku chce vrátit kontroverzní ústecký podnikatel Patrik Oulický, dříve označovaného za "kmotra" ústecké ODS. Z ní loni vystoupil.

Oulický založil Lvy v lednu 2013, klub pak požádal o prodloužení splatnosti půjčky do konce roku. Teď podnikatel nárokuje kromě tří milionů ještě téměř 47 tisíc na úrocích.

Ve stejný čas se o své peníze přihlásily i Městské služby Ústí nad Labem, ty žádají zpátky 1,146 milionu. S návrhem na insolvenci přišly firmy ALL SPORTS a SPORTIME, jim klub dluží dohromady 2,5 milionu. O 30 tisíc se přihlásila i pražská Sparta za podstoupení registračních práv a hráčské smlouvy Davida Tůmy.

Patrik Oulický na archivním snímku z kongresu ODS v Praze v roce 2009.

Patrik Oulický přepočítává bankovky během kongresu ODS v Praze. (21. listopadu 2009)

Celkové závazky klubu se pohybují ve výši zhruba 30 milionů korun.

Akcionáři v úterý nerozhodli, co s tím. "Dozvěděl jsem se, že valná hromada nebyla usnášeníschopná, protože se nedostavili někteří akcionáři," řekl Vladimír Evan, manažer občanského sdružení, které řídí mládež a vlastní licenci na 1. ligu.

Chyběl i největší akcionář, podnikatel Milan Hagan. Zato přišel Jaromír Šindel, bývalý trenér a sportovní manažer, za jehož éry dluhy nabobtnaly dluhy. "A sám ještě žaluje akciovku o 450 tisíc korun," zlobil se předseda občanského sdružení Jaromír Holík, sám menšinový akcionář.

Šindel zatím záležitost nekomentuje: "Ale určitě se brzy vyjádřím a uvedu věci na pravou míru. Ty, co se týkají hokeje a stavu, který tam je."

O osudu hokeje večer jednalo i představenstvo klubu, resumé sdělí na pondělní tiskové konferenci.

Šéf mládeže Holík tvrdí, že do konce května podá přihlášku do 1. ligy. Do srpna chce počkat, jak se zařídí akciovka. Ani pokud kritickou situaci neustojí, nemělo by Ústí o vrcholový hokej přijít. "Je úplně jedno, jestli pak bude 1. ligu hrát nějaká společnost, které licenci pronajmeme, anebo mládež - což bych ale nerad," uvedl Holík.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze