Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejové Ústí vede, kouč Hořava nemachruje

Miloš Hořava

17 2008
Ústečtí hokejisté se po pondělní výhře 3:1 nad Mostem podruhé v sezoně vydrápali do čela první ligy. "Je jedno, kdo tam je," nevzrušuje se však ústecký trenér Miloslav Hořava.

Vážně to je jedno?
Jsme rádi, že získáváme body. Jestli jsme první, druzí nebo třetí, to teď nehraje vůbec žádnou roli. Neberte to, prosím vás, že bych dělal machra. V žádném případě. Ale první místo se počítá až po konci, tam to bude důležité. A do konce chybí ještě hromada zápasů.

Ale hráče 1. místo povzbudí, ne?
Hlavně doufám, že je psychicky povzbudí jejich hra. I věci týkající se taktiky. Zjišťují, že to funguje. To je pro ně víc než vedoucí příčka.

Odstranili jste už výkyvy, které vám vadily?
Je jich míň a jsou kratší, což je dobré. Je to ale záležitost hráčů. Pokud to sami nebudou chtít, my se tady můžeme postavit na hlavu. Jim patří dík, že na tom pracují. Teď jsme porazili papírově slabší soupeře, ale také tyhle zápasy jsou těžké. I silnější týmy s nimi mají problémy, není sranda proti nim hrát. Jsem rád, že to už zvládáme.

I přesto, že vám chybějí třeba opory Špirko s Čalounem?
Postihuje to každé mužstvo, my o zraněních nechceme mluvit. Jsou tady hráči, kteří je musí nahradit. Tým musí šlapat bez jakéhokoli hráče. Nemáme tady nikoho, o kom bychom řekli, že je nenahraditelný. To nás dělá slušným mužstvem.

Pomůže vám pardubický obránce Koma, jak jste měli přislíbeno?
Bude to složité. Dal dva góly a Pardubice si ho chtějí nějakým způsobem udržet. My zase nechceme do mužstva úplně sahat, aby nám sem někdo přijel jen na zápas. Věříme, že na pár utkání se tady objeví a pomůže nám v konci sezony. Jinak už velké změny nechystáme. Byl by to nesmysl. S kluky půl roku pracujeme, nebylo by to vhodné.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze