Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejové Vrchlabí nečekaně přišlo o podporu Liberce, hledá ji jinde

Jihlava - Vrchlabí - Momentka z utkání Jihlava - Vrchlabí. | foto: Anna VavríkováMF DNES

22 2008
Hrach, Rýgl, Vantuch, Rapač, Nevyhoštěný, Hruška, Jech. Většina těchto hokejistů a ještě někteří další se s velkou pravděpodobností už v příští sezoně nebudou objevovat v dresu prvoligového Vrchlabí. Ti všichni ve Vrchlabí hráli v rámci spolupráce krkonošského klubu s extraligovým Libercem. Ta však před několika dny nečekaně skončila, i když s ní loňský nováček druhé nejvyšší soutěže počítal i v následující sezoně.

"Měli jsme už domluven termín, kdy k nám hráči přijdou trénovat. Ten se posunul a pak nám z Liberce oznámili, že se dohodli s Benátkami nad Jizerou a že s námi spolupráci končí," popsal manažer Vrchlabí Aleš Kmoníček nedávné události.

Mužstvo Benátek je prvoligovým nováčkem, a bude proto v příští sezoně soupeřem Vrchlabí.

Vrchlabským se spolupráce s Libercem osvědčila, proto s ní počítali i další rok. Plány museli změnit, ale bez spolupráce s extraligovým klubem zůstat nechtějí. "Oslovili jsme další extraligový klub a blížíme se k podpisu smlouvy," oznámil manažer.

O tom, který klub to bude, však nechce až do samotného podpisu mluvit. "Vypadá to, že je to na dobré cestě, ale víc neřeknu, dokud nebude vše stoprocentní," uvedl Kmoníček. V hokejovém zákulisí se mluví o Mladé Boleslavi, nováčkovi extraligy a soupeři Vrchlabí z minulé sezony.

Pro ni by mluvila i vzdálenost od Vrchlabí. Vedle Liberce a Pardubic, které však už spolupracují s Hradcem Králové a s Chrudimí, nyní není bližšího extraligového města. "Jméno opravdu neřeknu, ale je jasné, že spolupráce například s Českými Budějovicemi by právě z tohoto pohledu byla velmi obtížná," připustil manažer.

Měl tím na mysli především pendlování hráčů mezi oběma kluby, se kterým Vrchlabí v případě dotažení smlouvy s novým partnerem počítá.

"Vše bude smluvně dohodnuto. Po podpisu by měli čtyři hráči přijít do přípravy, před letním Tipsport Cupem i další," vysvětlil Kmoníček.

Vrchlabský klub však hledá hráče i mimo připravovanou spolupráci. "Chceme přivést jednoho středního útočníka a jednoho obránce. Měli by to být zkušení borci do prvních dvou řad," prozradil manažer.

. Tygři touží po Benátkách, kde si chtějí zřídit farmu

Hokejový klub Bílých Tygrů Liberec si chce zřídit farmářský tým v Benátkách nad Jizerou.
"Teď probíhají audity a řeší se forma, jakou bychom do Benátek vstoupili," řekl liberecký klubový mluvčí Jan Rachota. Nákup benáteckého klubu by Liberci pomohl vyřešit vytížení hráčů.

Tygří kádr se šplhá k číslu 40 a klub potřebuje, aby hokejisté, kteří se neprosadí do extraligové sestavy, hráli jinde. "Důležité je, aby naši junioři dostali šanci mezi muži," upozorňuje Rachota.


Proč padla volba právě na Benátky?


1. klub postoupil do první ligy, tedy druhé nejvyšší soutěže, která má solidní úroveň.
2. po dálnici je to do Liberce jen 40 minut.
3. Benátky mají solidní zázemí, ale účast v první lize pro ně bude velkou zátěží.


Liberec své hráče širšího kádru v minulosti půjčoval do různých oddílů. Spolupracoval s Jabloncem, Berounem a naposledy s Vrchlabím.


Za Vrchlabí v minulé sezoně nastupovali například Rýgl, Vantuch, Rapáč, Jech, Dušek nebo Špaček. Ti všichni pomohli týmu až do čtvrtfinále první ligy. V případě zřízení farmy v Benátkách Liberec s Vrchlabím spolupráci výrazně omezí. Rozhodnout by se mělo do konce června.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze