Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


To nejtěžší máme za sebou, teď si nesmíme brát servítky, říká Hadamczik

Oslava gólu Martina Erata v utkání s Kanadou | foto:  Michal Růžička, MAFRA

5 2015
Čeští hokejisté ze tří zápasů na domácím šampionátu mají zatím čtyři body, naposledy nestačili na silný výběr Kanady. Oslovení hokejoví experti vytýkají svěřencům Vladimíra Růžičky hru v oslabení, zároveň chválí charakter týmu a pozitivní atmosféru kolem něj. „Máme silné mužstvo, ale nesmíme chybovat,“ říká například Jiří Šlégr.

Redakce iDNES.cz oslovila čtveřici osobností českého hokeje s následujícími otázkami:

1. Jak hodnotíte zápas s Kanadou?

2. Co říkáte dosavadnímu průběhu mistrovství? Jak podle vás dopadne český tým?

3. Co čekáte od čtvrtečního zápasu s Francií?

Přečtěte si jejich odpovědi.

Alois Hadamczik

1. Zápas měl nadstandardní úroveň, hodně se bruslilo a prosadit se proti tak mimořádně silnému týmu bylo těžké. Ale hokejisté udělali maximum, do příště by to chtělo vylepšit defenzivní činnost a brankářům trochu pomoct. Žádný gól, co proti Kanadě Pavelec dostal, nejde označit za vyloženě jeho.

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

2. Český tým by byl více konkurenceschopný, kdyby mohli přijet Židlický s Michálkem. Myslím si, že nám chybí i Plekanec. Ale zatím nevidím důvod být skeptický, máme už za sebou dva nejtěžší soupeře. Navíc ve čtvrtfinále nepotkáme ani Švédsko ani Kanadu a to je pro nás výhoda.

3. S Francií musíme získat tři body, v domácím prostředí ani nejde očekávat nic jiného. Nesmíme si brát servítky a Francii prostě porazit.

Jiří Šlégr

1. Kdybychom v úvodu proměnili dvě obrovské šance do odkryté branky, vývoj duelu by byl úplně jiný. Přesto bylo pozitivní, že jsme zvládli srovnat. Jenže za chvíli jsme zase inkasovali a to nás dostalo na kolena. Našim hokejistům bych vytknul zbytečné držení puku v obranném pásmu, což proti silnému soupeři, jako je Kanada, nejde. Měli by to co nejrychleji dostávat do středního pásma.

Jiří Šlégr se vrátil k hokeji.

2. Je krásné, jakou mají naši hokejisté podporu. Nejsou lepší diváci na světě, možná tak v Kanadě. Když celý stadion řve „Kdo neskáče, není Čech,“ je vidět, jak lidi věří. Máme silné mužstvo, ale nesmíme chybovat.

3. Žádný soupeř na šampionátu není lehký, jenže my se musíme soustředit na svou hru, kluci by si neměli říkat, že musí. Chce to zjednodušit hru, bruslit a hrát lépe oslabení - ne tak staticky jako doteď.

Viktor Ujčík

1. Odehráli jsme skvělý zápas, myslím si, že se nemáme za co stydět. Líbí se mi, že na klucích je vidět, že dřou, bojujou, ale to jinak ani doma nejde. Museli bychom podat naprosto optimální výkon, abychom s nimi vyhráli. Utkání ukázalo, že Kanada přijela šampionát vyhrát, hraje výborně, je silná na puku, hokej Kanaďany baví. Jsou prostě o level výš. Taky mi přijde, že to dělají pro Crosbyho, aby se dostal do Triple Gold Clubu.

Viktor Ujčík

2. Hodnotit mistrovství je zatím brzy, jsme na začátku, zápasy jdou v rychlém sledu. Ale projev českého týmu se mi líbí. Zvlášť mě zaujal čtvrtý útok, má dobrý pohyb a hraje sebevědomě. Mile mě překvapil Jarda Jágr, který hraje o sto procent líp než na posledním šampionátu. Je vidět, jak moc chce uspět a dělá pro tým maximum. Jak chodí do těla, neuvěřitelné, to jsem u něj snad ještě nikdy neviděl (směje se). Důležité bude, aby se Klépa (Klepiš) dal dohromady a aby měli kluci ve čtvrtfinále tu nejlepší formu.

3. Proti Francii to musíme ubojovat a vyhrát, tři body jsou povinností. Hrajeme doma, nikdo si nedovolí nic podcenit. Chtělo by to, abychom si zkusili něco jiného než dotahovat - ideálně si v první třetině vytvořit pohodový náskok, pak ho hlídat, pošetřit síly, ukázat nějaké pěkné kombinace a góly a hlavně se dobře naladit psychicky.

Milan Hnilička

1. Měli jsme aktivnější začátek, Kanaďani pak sice skórovali, ale my jsme se do zápasu dokázali vrátit. Jenomže pak Kanada ve třetí třetině odskočila na 5:2 z ničeho a nás to nalomilo spíš psychicky, fyzicky jsme dál stíhali. V příštích utkáních si musíme dávat větší pozor na fauly, bránění ve čtyřech totiž zatím není naše nejlepší činnost.

Milan Hnilička

2. Tým se stále utváří a občas má lehké výpadky, myslím, že souhra obránců s útočníky ještě není úplně dokonalá. Ale to se do čtvrtfinále vychytá, kluci mají ještě dost zápasů na sehrání.

3. Věřím, že duel s Francií zvládnou. Povinné body už dnes neexistujou a dosavadní průběh šampionátu to dosvědčuje. Kluci musí hrát aktivně dozadu a nefaulovat.

Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze