Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejoví Jestřábi mění vedení

Kometa Brno - Prostějov - Klimt z Komety Brno (vlevo) bojuje s Procházkou z Prostějova. | foto: Monika Tomášková, MF DNES

3 2008
Oba klíčové posty ve vedení prostějovského hokeje mění obsazení. Dosavadní předseda klubu Michal Bartošek se vzdal funkce, nahradí jej Zdeněk Zabloudil. Skončil i výkonný ředitel Michael Procházka, místo něhož přichází Svatopluk Vařeka.

Jsou to důsledky neúspěšného období, které vyvrcholilo jarním sestupem Jestřábů do druhé ligy a finančními problémy. A nový šéf klubu se zdá být příslibem, že Prostějov čeká lepší budoucnost.

Zabloudil byl dosud jednatelem Vyškovské hokejové, s níž Prostějov hlavně v mládeži úzce spolupracoval, a je majitelem firmy PRAVA, s. r. o., která se stala novým generálním sponzorem klubu.

"Byl potřeba finanční impulz. Ten přichází v podobě nového předsedy, který má lepší zdroje, než jsme měli my. Přesně to, nové partnery a sponzory, prostějovský hokej potřeboval," říká Bartošek.

Zdeněk Zabloudil je v současné době v zahraničí, ale už na začátku týdne jednal s představiteli města o úhradě dluhu 1,6 milionu korun Domovní správě za pronájem zimního stadionu.

"Bylo to pro mě nejlepší řešení, aby klub nadále fungoval a měl do budoucna jasnou a správnou vizi. Dva noví lidé ve vedení klubu pro to byli ochotní pracovat. Situaci v klubu, hráče i podmínky ve městě znají, chtějí dál udržet na úrovni práci s mládeží, a hlavně i druholigový mužský hokej," vysvětluje odstupující šéf klubu.

Zatím není jasné, jestli bude u prostějovského hokeje působit i nadále. "Byl jsem požádán, abych zůstal na funkci sportovního manažera. Budeme o tom jednat příští týden. Když něco děláte čtyři roky, těžko se vám to opouští. Uvidíme," rozmýšlí Michal Bartošek.

V otázce další budoucnosti klubu který letos slaví 95. výročí svého založení, je Bartošek optimistou. "Udělal jsem, i tímto krokem, vše pro to, aby budoucnost byla dobrá. Teď bude záležet na práci nového vedení, jak se s tím poperou. Věřím, že díky tomuto novému impulzu stoupne prestiž i výkonnost klubu."

V příští sezoně čeká každopádně na Prostějov jen účast ve třetí nejvyšší hokejové soutěži. Na trenérské lavici by měl pokračovat Alois Chlustina, který musí v letní pauze složit téměř bez výjimky nový tým.

"Samozřejmě že bude potřeba krátká chvíle, než si všechno sedne. Vždycky bývají nějaké porodní bolesti. Je nepříjemné, že klub sestoupil do druhé ligy, ale není to žádná tragédie. Když na to klub nemá dostatečné finanční prostředky, tak se to dřív nebo později muselo stát. Věřím, že teď klub půjde zase nahoru," poznamenal Bartošek.Ford Ranger 3,2 TDCi  WildTrak
Ford Ranger 3,2 TDCi WildTrak

r.v. 2017, naj. 18 722 km, diesel
926 856 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze