Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejoví trenéři oznámili nominaci

1 1999
P r a h a - Se třemi nováčky a třemi navrátilci z NHL nastoupí hokejová reprezentace k zápasům proti Kanadě a Slovensku, které jsou přípravou na třetí turnaj Euro Hockey Tour ruský Batika Cup. Nováčky jsou útočník pražské Sparty Jaroslav Hlinka, Jiří Burger z Kladna a plzeňský obránce Martin Čech. Po návratu ze zámoří se do národního týmu vracejí vsetínští Martin Procházka, Pavel Patera a David Moravec z Vítkovic. Ze zdravotních důvodů chybí pouze útočník Sparty Vladimír Vůjtek.

Trenéři Ivan Hlinka a Josef Augusta zároveň určili sedmnáct hokejistů, kteří odcestují před Vánocemi do Moskvy. Zbývajících šest hráčů: jeden brankář, dva obránci a tři útočníci, bude doplněno do týmu z předešlého výběru, který tvoří pouze hráči extraligy. Ten se s Kanadou střetne 9. prosince v Brně a proti Slovensku nastoupí o dva dny později ve Zvolenu.

Nominace na přátelské zápasy, brankáři: Zdeněk Orct (Litvínov) a Dušan Salfický (Plzeň), obránci: Jiří Hanzlík, Martin Čech (oba Plzeň), Radim Tesařík (Vsetín), Ladislav Benýšek (Sparta), Angel Nikolov (Litvínov), Petr Gřegořek (Třinec), Martin Hamrlík (Zlín) a Aleš Píša (Pardubice), útočníci: Pavel Patera a Martin Procházka (oba Vsetín), Václav Pletka a Viktor Ujčík (oba Třinec), Luděk Krayzel a David Moravec (oba Vítkovice), Jaroslav Hlinka (Sparta), Václav Král (České Budějovice), Kamil Piroš (Litvínov), Petr Kořínek (Plzeň), Jiří Burger (Kladno) a Jan Kopecký (Slavia).
Nominace na Baltika Cup, brankář: Roman Čechmánek (Vsetín), obránci: František Kučera a Michal Sýkora (oba Sparta), Jan Srdínko (Vsetín), Radek Martínek (České Budějovice), Jiří Vykoukal (Espoo/Fin.), Martin Štěpánek (Lukko Rauma/Fin.), útočníci: Jiří Dopita, Martin Procházka, Pavel Patera (všichni Vsetín), Tomáš Vlasák, Roman Šimíček (oba Hämeenlinna/Fin.), David Výborný (Sparta), Robert Reichel (Litvínov), Petr Čajánek (Zlín), Martin Špaňhel (Plzeň) a Jan Čaloun (IFK Helsinky/Fin.).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze