Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejoví turisté vyhledávají sex

28 2004
Ostrava - „Sex,“ vysvětlují rozjaření Seveřané v dresech svých národních mužstev taxikářům, kam chtějí v noci odvést. „Do erotických klubů vozíme hlavně Finy, Švédy, Dány. Podívají se, když se jim tam líbí, zaplatí a jdou nahoru. Takových jízd teď máme více,“ popisuje taxikář Jaroslav.

„Samozřejmě, že máme zvýšený počet hostů. Příroda působí na každého stejně. A když je ve městě o dvacet tisíc lidí více, je logické, že se to i takto projeví,“ řekl majitel pánského klubu Afrodite ve Slezské Ostravě.

Podnik patří k nejluxusnějším ve městě a zajistil si v rámci šampionátu i reklamu. „Chodí k nám fanoušci v dresech svých mužstev, takže se dá lehce poznat, odkud jsou. Zájem je obrovský a mnohdy přesahuje možnosti klubu,“ uvedl podnikatel.

„Většina nočních klubů v Ostravě přijala před mistrovstvím až o padesát procent děvčat více. I my jsme vzali děvčata na výpomoc,“ uvedla šéfka nočního klubu v Ostravě-Mariánských Horách.

Telefonní číslo klubu, který nabízí rozmanité sexuální služby i non stop, je na tabulích nedaleko ČEZ Arény. „Stalo se, že jsme jednu větší skupinu museli odmítnout, protože jsme už měli plno,“ líčila paní Olga a dodala, že včera zavřeli až v devět ráno.

„Jsme ale spíše zklamáni. Zvláště Dánové nejsou dobří hosté. Přicházejí opilí, vysedávají u malého piva, hádají se o ceny a děvčatům nekoupí ani drink,“ stěžovala si.

Uvedla, že přitom kvůli mistrovství vylepšili pokoje novou květinovou výzdobou a najali velmi pěkná děvčata, která umí cizí řeči. „Některé jsou studentky,“ uvedla. „Nejlepší hosté jsou Američané, Slováci a Češi,“ tvrdí.

Majitel nočního klubu Bonver v Ostravě-Hrabůvce je ale spokojený. „Nemohu si stěžovat. Zájem je velký. Chodí k nám hlavně Finové,“ řekl.

Paní Olga z nočního klubu v Ostravě Mariánských Horách ale tvrdí, že podobně jako v hospodách ve Stodolní ulici není situace tak příznivá, aby erotické kluby mohly během šampionátu zvednout ceny.

„Zvláště Dánové jsou nedůvěřiví, jako by jim turističtí delegáti radili, aby si dali pozor na ceny. Pijí jen pivo, hádají se kvůli vstupnému. Museli jsme kvůli nim zpestřit vstupní program. Máme striptýz a tanec na tyči,“ uvedla Olga, která nechtěla zveřejnit příjmení.

Například v nočním klubu Simona zaplatí cizinci za sex šedesát až sto eur. Podle šéfů erotických klubů je to doma přijde podstatně dráž. I proto prezident Asociace nočních klubů Jiří Plesar před mistrovstvím uvedl, že lze v nočních klubech kolem hokejových hal v Praze i v Ostravě očekávat až stoprocentní nárůst klientely.

Ostravské podniky se na to připravovaly. V inzertních novinách lze stále najít řadu inzerátů, které lákají ženy na skvělé výdělky. „Tisíce klientů, kteří přijeli na mistrovství, vás nebudou hledat po sídlištích na privátech, dívky, ženy, přijďte si vydělat balík!“ láká jeden z nich.

„Bereme i začátečnice. Začíná hokejové mistrovství. V okolí klubu je ubytováno dva tisíce potenciálních zákazníků,“ hlásá další.

„V souvislosti s mistrovstvím kontrolujeme pouze ubytovací a stravovací zařízení, ale v budoucnu plánujeme i mapování erotických podniků,“ řekla šéfka Krajské hygienické stanice Helena Šebáková.

Dodala, že ze zkušeností s průzkumem prostituce v Karviné předpokládá, že dívky jsou si dobře vědomy rizik své činnosti. Právě dnes má vláda projednávat návrh zákona, který by umožnil prostituci regulovat a kontrolovat.Najdete na iDNES.czmobilní verze