Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejovou exhibici poctí hvězdy

24 2003
České Budějovice - Bruslí a lijí do sebe iontový nápoj. Mezi mladíky, kteří si zvykají nebo už přivykli NHL, je internacionál Jaroslav Pouzar. I on tvrdě trénuje. V pátek ho čeká exhibiční zápas. Není to jen tak. Podle předběžných sestav se Jaroslav Pouzar postaví vedle Martina Straky a Dopity. Může si to dovolit, v NHL odehrál nejméně to, co dnešní dvě velké hvězdy světového hokeje.

Vedle Jaroslava Pouzara včera v odpolední přípravě bruslil i Václav Prospal, v další pětce se potil Aleš Kotalík a v brance byl i Roman Turek.

Trénovali také mladíci. „Nikdo účast neodřekl,“ uvedl manažer výběru Roman Růžička. „Měli bychom být v sestavě, jak jsme ji ohlásili minulý týden.“ Upřesnil, že bývalý útočník HC České Budějovice Petr Kořínek neměl se zařazením do obrany problém.

A nikdo z hráčů z výběru neměl ani problém s náhradami za to, že se utkání zúčastní. Přijedou na vlastní náklady a žádné peníze na cestu domů také nedostanou.

Hraje se pro děti
Finanční prostředky z utkání jsou určené na charitu. Pořadatelé připraví dva šeky, jeden pro 1. Centrum zdravotně postižených Jihočeského kraje a druhé pro oddělení dětské chirurgie českobudějovické nemocnice. Šeky se budou předávat o druhé přestávce.

Na zahájení je pozvána zpěvačka Jitka Asterová a o první přestávce se budou losovat čtyři ceny. První je poukázka v hodnotě 5000 korun do pneuservisu, druhá podepsaný dres Romana Turka, třetí jeho podepsaná hůl a čtvrtou je možnost být s jeho výběrem další dvě třetiny na střídačce i v kabině.

Ať padají góly
To si přeje Petr Sailer, který se vrátil do českobudějovického klubu. „Hlavně aby se hrál technický kombinační hokej se spoustou střel,“ uvedl letošní mistr republiky z dresu Slavie Praha.

„Nastoupíme v kompletní sestavě, nikdo není zraněný,“ ujistil kouč extraligového celku Jan Neliba. „Máme mladé hráče a chceme je vidět.“ Útoky ukazují, že mladíci jsou zatím přiděleni po jednom k mazákům. Zápas se hraje zítra od 17 hodin v Budvar aréně.

Sestavy exhibičního charitativního zápasu

HC ČESKÉ BUDĚJOVICE: Hudáček, Kučera, Kubeš, Chábera - Jasečko, Babka - David Nedorost, Turek, Bartoš - Gýna - Kolda - Sailer, Vondrka, Bělohlav - Suchánek, Neckář - Květoň, Štrba, Rob - Kotaška, Jindra - Ondřej, Michálek, Šimánek. Trenéři Jan Neliba a Vladimír Caldr.

VÝBĚR ROMANA TURKA: Turek, Bříza, Svoboda - Buzek, Jaroslav Nedvěd - Petr Nedvěd, Prospal, Dvořák - Nedoma, Kořínek - Martin Straka, Dopita, Pouzar - Soudek, Kutlák - Marek, Beránek, Krátoška - Kamil Ťoupal, Novák - Novotný, Kotalík, Zelenka - Mošovský. Trenéři Jaroslav Jágr a Václav Mařík.

Jaroslav Pouzar (uprostřed) z výběru Západu se snaží v útočném pásmu získat puk v exhibičním utkání internacionálů mezi Východem a ZápademNajdete na iDNES.czmobilní verze