Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejovou osmnáctku čeká generálka na MS

5 2008
Outokumpu - Českou hokejovou reprezentaci do 18 let čeká od středy do neděle ve Finsku turnajová generálka na dubnové mistrovství světa divize I. Svěřenci trenéra Marka Sýkory po triumfu na předchozí akci na konci prosince ve švýcarském Zuchwilu změří síly s domácím Finskem, Švédskem, Spojenými státy americkými a Ruskem.

Otestují tak formu proti daleko silnějším soupeřů, než kteří jim budou stát v cestě v boji o návrat mezi elitu.

"Tyto soupeře na šampionátu divize I nepotkáme, proto nás bude zajímat výkonnost týmu a jednotlivců," řekl pro server hokej.cz kouč Sýkora. Na šampionátu v Toruni budou soupeři českého týmu Litva, domácí Polsko, Ukrajina, Kazachstán a Slovinsko.

Sýkorovi a jeho asistentu Zdeňku Motákovi pomalu krystalizuje sestava pro klíčový turnaj. "Prošli jsme určitým vývojem, kádr se ustálil na skupině hráčů, z nichž budeme vybírat sestavu pro mistrovství světa. Dopracovali jsme se k nějakému složení mužstva, turnaj pěti ve Finsku nám hodně řekne o jeho schopnostech a možnostech," doplnil Sýkora, který uvažuje i o doplnění týmu ze zámoří.

Hlavní příprava na mistrovství světa začne v březnu. Od 14. do 20. března se bude tým připravovat v Havlíčkově Brodě. "Soustředění proběhne ve třech blocích, zbylé dva uskutečníme v Kravařích. V rámci přípravy si dvakrát zahrajeme se Slovenskem, před šampionátem pak autobusem odjedeme do Toruně. Je to zhruba 500 kilometrů, i proto jsme kemp naplánovali do Kravař, abychom pak přesun zvládli co nejlépe," doplnil Sýkora.

Nominace české osmnáctky na turnaj pěti ve Finsku (6. - 10. února):
Brankáři:
Dominik Furch (Slavia), Pavel Francouz (Plzeň), obránci: Matěj Stříteský, Václav Čejka (oba Litvínov), Jakub Kania (Třinec), Jan Rutta (Plzeň), Martin Rohan (Karlovy Vary), Radko Gudas (Beroun), Adam Sedlák (Vítkovice), Michal Kempný (Skalica/SR), útočníci: Jan Stránský, Jan Kovář, Tomáš Kubalík (všichni Plzeň), Roman Horák, Aleš Ježek (oba České Budějovice), Robert Kousal, Filip Stoklasa (oba Pardubice), Jaroslav Hafenrichter, Tomáš Doležal (oba Slavia), Ondřej Palát (Vítkovice), Dominik Pacovský (Sparta Praha), Zdeněk Okál (Zlín).

Program:
Středa 6. února:

17:30 Česká republika - Finsko (Outokumpu), USA - Švédsko (Rantasalmi).

Čtvrtek 7. února (Suonenjoki):
14:00 Švédsko - Česká republika,
17:30 Rusko - Finsko.

Pátek 8. února (Leppävirta):
14:00 Česká republika - USA,
17:30 Švédsko - Rusko.

Sobota 9. února (Pieksämäki):
14:00 Finsko - Švédsko,
17:30 USA - Rusko.

Neděle 10. února (Varkaus):
14:00 Finsko - USA,
17:30 Rusko - Česká republika.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze