Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejovou osmnáctku čeká Světový pohár

8 2003
Břeclav - Břeclav a Piešťany budou v příštím týdnu hostit třetí ročník Světový pohár hokejistů do 18 let. Turnaje se zúčastní celkem osm reprezentačních celků. Svěřenci Jaromíra Šindela a Zdeňka Čecha změří v Břeclavi síly se Švýcary, Finy a s Kanadou. V Piešťanech se utkají Slováci, Švédové, Rusové a Američané. První dva týmy ze skupin postoupí do semifinále. "Naším cílem je postup do semifinále," vyhlásil Šindel.

Turnaj se odehraje od úterý do neděle. Český tým bude hrát všechny zápasy ve své skupině v Břeclavi a jeho prvním soupeřem bude v úterý od 20:00 Švýcarsko. Ve středu narazí mladší čeští hokejisté na Finsko a ve čtvrtek se střetnou s Kanadou.

V Piešťanech budou hrát Slovensko, Švédsko, Rusko a USA. První dva týmy z každé skupiny postoupí do sobotního semifinále a přesné dějiště nedělního finále bude
určeno až na základě semifinálových výsledků.

Týmy České republiky a Slovenska budou hrát v případě postupu do semifinále sobotní utkání vždy na svém ledě. Pokud na sebe v semifinále narazí, uskuteční se duel na ledě lépe umístěného celku po základní části.

Pro trenéry české osmnáctky Jaromíra Šindela a Zdeňka Čecha bude Světový pohár jedinou herní prověrkou jejich týmu v domácím prostředí v nadcházející sezoně. "Naším cílem je postup do semifinále. Kvalitní týmy budou mít zřejmě Kanada, Rusko, USA a zřejmě i Slovensko, kterému ale odešlo dost hráčů z loňského kádru," uvedl Šindel.

Program Světového poháru:
Úterý 11. srpna:
15:00
, USA - Švédsko (Piešťany), 16:30, Kanada - Finsko (Břeclav), 18:15, Slovensko - Rusko (Piešťany), 20:00, Česko - Švýcarsko (Břeclav).
Středa 12. srpna:
15:00
, Rusko - USA (Piešťany), 16:30, Švýcarsko - Kanada (Břeclav), 18:15, Slovensko - Švédsko (Piešťany), 20:00, Česko - Finsko (Břeclav).
Čtvrtek 13. srpna:
15:00
, Rusko - Švédsko (Piešťany), 16:30, Finsko - Švýcarsko (Břeclav), 18:15, Slovensko - USA (Piešťany), 20:00, Česko - Kanada (Břeclav).
Sobota 15. srpna - semifinále:
15:00, A3 - B4 (Břeclav), 15:00, B3 - A4 (Piešťany), 18:15, B1 - A2 (Piešťany), 18:30, A1 - B2 (Břeclav).
Neděle 16. srpna:
Přesný program utkání o umístění stanoví direktoriát turnaje až po sehrání semifinálových klání. Zápasy mají stanovený začátek v Břeclavi i Piešťanech od 16:30 a 20:00.

Širší nominace českého týmu
Brankáři: Marek Schwarz (Sparta), David Adamec (Znojmo), Jakub Lev (Kladno)
Obránci: Michael Kolarz (Vítkovice), Ladislav Šmíd (Liberec), Ondřej Šmach (Znojmo), Adam Lukačovič, Jaroslav Mrázek (oba Sparta), Jakub Kindl (Pardubice), Michal Rajnoha (Zlín), Tomáš Fendek (Třinec).
Útočníci: Martin Buček (Vítkovice), Jan Daněček (Třinec), Jaromír Šindel, Karel Hromas (oba Sparta), Jan Starý (Pardubice), Michal Birner (Slavia), Zdeněk Bahenský (Litvínov), Tomáš Mertl (Č. Budějovice), Roman Pšurný, Michal Pšurný, Stanislav Balán (Všichni Zlín), David Krejčí (Kladno).
Náhradníci: Brankář: Fiala (Brno). Obránci: Polák (Vítkovice), Štach (Vsetín), Protivný (Sparta). Útočníci: Čurilla, Smoleňák (oba Kladno), Špaček (Liberec), Piluša (Zlín), Husička (Vsetín), Dušátko (Sparta).

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze