Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejovou reprezentaci prověří Bělorusové

Trénink reprezentace: Alois Hadamczik - Trenink reprezentačních hokejistů s trenérem Aloisem Hadamczikem v Prostějově. | foto: Luděk PeřinaMF DNES

12 2008
Havlíčkův Brod, Třebíč - Sportovní fanoušci z Vysočiny se na začátku příštího měsíce mohou těšit na atraktivní zakončení této hokejové sezony. V Třebíči a Havlíčkově Brodě se 2. a 3. dubna ve dvou přípravných utkáních s Běloruskem měsíc před mistrovstvím světa představí český reprezentační výběr.

"Samozřejmě to pro nás, a já věřím, že i pro diváky, bude svátek," říká sportovní manažer Horácké Slavie Kamil Pokorný.

"Navíc tento rok slavíme 80 let třebíčského hokeje, takže to bude jeden z kroků pro třebíčské fanoušky," dodává.

Na výraznější doprovodné akce však budou muset příznivci Horácké Slavie při přípravném utkání českého týmu s největší pravděpodobností zapomenout.

"Naše výročí určitě zmíníme, ale nemůžeme do reprezentační akce, která má svá pravidla a sponzory, nějakou větší měrou zasahovat. To spíš necháme na naše utkání před příští sezonou," vysvětluje Pokorný. "I tak si ale myslím, že to může být pro třebíčské fanoušky zajímavé zakončení této sezony. Vždyť vidět na vlastní oči národní tým se nepodaří každý den," dodává manažer Horácké Slavie.

Daleko více času prohlédnout si práci českého kouče Aloise Hadamczika, jenž bude sestavovat tým pro světový šampionát v kanadských městech Quebec a Halifax, dostanou diváci v brodské Kotlině. Tam se domácí výběr na čtyři dny usídlí už od neděle 30. března.

"Bude s tím sice trochu práce, ale Brod si to zaslouží," tvrdí generální manažer místních Rebelů Augustin Žák. "Jsem za to rád, protože ten areál je tu pěknej a Brod vychoval dost kvalitních hráčů na to, aby se zase trochu zviditelnil."

Po dvou střetnutích na Vysočině se český tým přesune na dva zápasy do Švýcarska (9. a 11. dubna), poté ho čeká turnaj Česká pojišťovna cup v Liberci, kde jej postupně prověří tradiční soupeři z Euro Hockey Tour: Švédsko, Finsko a Rusko.

Posledním testem před úvodním zápasem na mistrovství světa s Dánskem bude v noci na 29. dubna v kanadském Trois Rivieres duel s Francií.

Přehled soupeřů českých hokejistů před MS v Kanadě:

 2. dubna  Třebíč Bělorusko 18:00
 3. dubna  Havlíčkův Brod Bělorusko 18:00
 9. dubna  Zuchwil Švýcarsko 19:45
11. dubna Winterthur Švýcarsko 20:00
17. dubna Liberec Švédsko 16:00
19. dubna Liberec Finsko 16:00
20. dubna Liberec Rusko 16:00
29. dubna Trois Rivieres Francie 1:00

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze