Hokejovou sezonu Českých Budějovic otvíraly souboje

České Budějovice - Karlovy Vary, Kraft, Turek | foto: Slavomír KubešMF DNES

7 2008
V HC Mountfield zatím nemůže být vítězná nálada. Českobudějovický celek doma prohrál úvodní zápas Tipsport Cupu se Znojmem 1:2. Předtím neuspěl ani v první herní přípravě v Karlových Varech, kde domácí vyhráli 5:2.

„Výsledkově to pro nás není příznivé. Chtěli jsme vyhrát,“ řekl po prohře 1:2 doma kouč HC Mountfield Ernest Bokroš.

Zápas to byl docela ostrý a diváci aby litovali, že se do dvojky v Budvar aréně nedostali. Hudec dostal 10 minut za připomínky a Duda nejdříve v koutě hřiště sroloval Hamana a pak se na druhé straně ke konci zápasu popral před brankou soupeře s Meidlem. Huml se po souboji s Chvátalem ocitl bez přilby, ale na trestnou lavici šli oba.

Souboje se často dohrávaly a hra byla hlavně ve druhé a třetí části rychlá. Začátek sezony na půl plynu? Nic takového. Nemělo cenu stěžovat si na rozhodčího Fraňa, který viděl domácí při jejich aktivnější hře třikrát faulovat a až potom si všiml, že i hosté nehrají čistě, a v  18. minutě za stavu 1:1 vyloučil za hákování Jihočecha Kotašku hrajícího za Znojmo. Jako by neměl Jihočechy rád...

I svůj jediný gól dali domácí při různém počtu hráčů na ledě. Ale nebylo to v jejich přesilovce. Mucha šel hned v polovině 3. minuty ven. Za 16 vteřin ujeli Kotrla a Šimánek, který přesnou přihrávku svého křídla v oslabení proměnil.

Hosté vyrovnali z přesilovky 5 na 4 a rozhodli z početní převahy 5 na 3. Poprvé se zblízka trefil ve 13. minutě Dopita ve chvíli, kdy hostům skončila první přesilovka 5 na 3.

Podruhé po polovině zápasu Plášek. Na trestné lavici v té době seděl protestující Hudec a 7 vteřin nato vyhodil puk přes plexisklo Frolo. Hosty čekala dvojnásobná přesilovka hned 113 vteřin. Domácí ji bránili dobře, ale Huml a Kůrka nestihli vystřídat.

Na svou střídačku to měli dál než hosté. 82 vteřin brankář Kovář odolával. Chvíli předtím vystřídal Turka a hned dostal šanci k rozhýbání. Až Plášek si na něj zblízka přišel. I domácí hráli na konci první třetiny 5 na 3. 24 vteřin.

Oba své brankáře Bokroš chválil. „Obrana i útok ale hrály nějak zeširoka,“ přemítal. „Měli jsmemalý počet střel, nedokázali jsme se prosadit.

Dnes se hokej hraje jednoduše.“ A dodal: „Snad 20 minut jsme se v oslabení bránili a to taky trochu ovlivnilo utkání,“ dodal kouč. „Je tam 10 vyloučených a to je na jedno utkání strašně moc,“ konstatoval Bokroš.