Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejový bitkař se bude léčit

6 2003
Chicago - Vyhlášený hokejový bitkař Bob Probert nastoupí k nápravnému léčebnému programu z drogové závislosti. Útočník, který měl už v minulosti problémy se zákonem, se k léčení podle agentury AP přihlásil sám. Sedmatřicetiletý Probert odehrál v NHL celkem 17 sezon, posledních osm za Chicago.

V 935 zápasech nasbíral hráč vedle 163 branek také 3300 trestných minut. V tomto ohledu mu v historickém přehledu soutěže patří mezi bitkaři čtvrtá příčka.

Hrával rovněž v Detroitu a před příchodem do Chicaga byl šestkrát zatčen za jízdu pod vlivem omamných látek a alkoholu a usvědčen z pašování kokainu přes kanadskou hranici. "Doktoři jsou přesvědčeni, že léčba je v Probertově nejlepším zájmu," řekl mluvčí NHL Frank Brown. "Proto jej přijali pod svůj dohled."

Loni odehrál Probert v dresu Chicaga 61 utkání, dal jeden gól a na tři další přihrál. Poté, co se nedomluvil na dalším angažmá s žádným týmem z NHL, přijal v Chicagu nabídku ke spolupráci s klubovým rádiem. Tým se v listopadu loňského roku rozhodl ocenit jeho dlouholeté služby a ponechal mu plat ve výši 600.000 dolarů za rok.

Ukončení kariéry Probert nikdy oficiálně neoznámil.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze