Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejový Chomutov se opře do postupu

Mladá Boleslav - Chomutov | foto: Radek Cihla

30 2008
Dvě proslzená finále první ligy v řadě, krachy s Ústím a Mladou Boleslaví, zpečetila osud bývalého mužstva hokejového Chomutova. Letos udělalo vedení klubu ostrý řez, staví nový tým.

"Dřív se měnili tři čtyři hráči, teď je jich přes deset. Ano, jsou to radikálnější změny," přikývl Milan Vacke, generální manažer aspiranta na postup do extraligy. A David Dinda, marketingový manažer klubu a tiskový mluvčí, vyhlásil: "V letošní sezoně na postup půjdeme ostře."

Opět se nepostupuje přímo, baráž o extraligu zůstala. Co vy na to?
Vacke: Usilovali jsme, aby baráž hráli poslední dva z extraligy s finalisty první ligy, nepodařilo se to. Nelíbí se nám to, ale respektujeme to.

Systém první ligy zůstane stejný?
Vacke: Budeme mít aktiv. Nebylo to pravý ořechový. Špička české skupiny měla daleko víc bodů. Semifinále s Olomoucí jsme začínali venku, byť měla o 20 bodů míň.

Chomutov se během 2 měsíců změnil k nepoznání. Bylo to potřeba?
Dinda: Dvakrát jsme hráli finále, ale nikdy se přes něj nedokázali přenést. Muselo ke změnám dojít.
Vacke: Účel je jasný. Posilujeme tak, aby se nám podařil postup.

Cítili jste, že finále je vrchol a o stupínek výš se bývalý tým nedostane?
Vacke: Byl to hlavní důvod.

A nechtěli jste se odříznout od minulosti spjaté s trenérem Kýhosem?
Dinda: Nebyl to hlavní motiv. Nový trenér Pešout nechtěl do týmu zasahovat před play-off, v něm poznal všechny hráče a na základě toho vyhodnotil, s kým chce a nechce pokračovat. Někteří hráči se nehodí do systému, který produkuje.

A někteří trenéra Pešouta ani nepřijali. Proto odešl i Kostourek a Polodna. Co vy na to?
Vacke: Je to jiný hokej. Oba jsou šikovní hráči. Prostě si nesedli s trenérem. Takový je hokejový život. Dneska už jsou jinde.

Neměli jste chuť jako Ústí při baráži s Mladou Boleslaví někoho poslat během finále na dovolenou? S Boleslaví jste prohráli také.
Vacke: Určitě ne.
Dinda: Možná někteří fanoušci tu chuť měli, my ne. Situace byla všelijaká, napjatá, přišel nový trenér, hrálo se jiným stylem. Někomu mohlo připadat, že se do toho některý hráč nenutí, ale pro každého je složité se na nový systém přeorientovat.

Kdekoho překvapilo, že útočníci Šíp s Bouškem šli do Kadaně.
Vacke: Radek Šíp už měl svůj věk, vypadalo to jeden čas, že ukončí kariéru. Já jsem docela rád, že chce pokračovat. Bude pro Kadaň platný. Což je případ i Bouška.

Trošku se může zdát, že Boušek šel do Kadaně za trest, ne?
Vacke: Má možnost se vrátit. Když bude podávat výkony, trenér si ho může stáhnout zpátky. Trest? Ne. Je to pouze v tom, že mu sezona nevyšla, dvě finále taky ne. Hráč je to výborný. Jednou jste dole, jednou nahoře.

Angažováním brankáře Lundella z Finska jste kdekomu vyrazili dech. Jaké jste zaznamenali reakce?
Dinda: Veskrze pozitivní, když vynechám reakce ze strany fanoušků soupeřů, kteří se to snaží shodit.
Těšíme se, až přiletí do Chomutova. Okamžitě se stane lídrem.

Snažíte se získat Skořepu, na kterého Ústí nemá peníze. Našli jste snad bohatého strýčka z Ameriky? Dinda: Ne, nenašli. Do klubu nevstoupil žádný z nových partnerů, který by na tom měl zásluhu. Nicméně všichni majitelé klubu a významní partneři se shodli na tom, že dva roky nás to stáhlo nějaké peníze, dosáhli jsme na finále, ale bohužel jsme zůstali před branami. Teď se do toho opřou všichni naplno. Rozpočet bude vyšší než loni. Částky bych neříkal. Ale i v rozpočtu budeme tahouny první ligy, zařadíme se mezi první tři kluby soutěže.

Prý ještě získáte zajímavá jména.
Dinda: Rádi bychom se posílili o dva kvalitní útočníky, v útoku jsme nejvíc oslabili. Měli by být s extraligovými zkušenostmi. A žádní odpadlíci. Plnohodnotní hráči, kteří by dál mohli hrát i extraligu.

Vidíte kromě Ústí a Brna jiné soupeře, kteří by vám stáli v cestě?
Vacke: Silní budou Hradec, Olomouc. Vrchlabí spolupracuje s Boleslaví, Benátky se Spartou a Libercem, Chrudim s Pardubicemi. Soutěž bude vyrovnanější.

Jaký je aktuální stav kolem výstavby nového stadionu?
Vacke: Měl by se na podzim začít stavět. Ještě dvě sezony strávíme na starém stadionu.

. Změny v Chomutově

Co se děje u finalisty 1. ligy

V lednu přišel trenér Pešout místo Kýhose, který šel nečekaně do Brna.

Po sezoně skončilo 13 hráčů, mimo jiné Kostourek, Šíp, Boušek, Polodna, Chatrnúch či Malínský.

Přišli nejen mladí hráči, ale i zkušený finský brankář Lundell či útočník Míka, v létě se o šanci popere Kanaďan Giffin.

Trenérem brankářů je slovenský expert Makóni, sportovním manažerem se stane Kašpárek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze