Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejový Havlíčkův Brod podváděl v zápisech a dostal od svazu pokutu

Momentka z hokejového duelu mezi Havlíčkovým Brodem a Českými Budějovicemi (modrá) | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

23 2015
Vedení prvoligových hokejistů Havlíčkova Brodu si vlastní chybou zadělalo na další problémy. Aktuálně poslední tým druhé nejvyšší domácí soutěže, který má v letošní sezoně finanční problémy, totiž od Českého svazu ledního hokeje dostal finanční trest. A to z důvodu, že nepravdivě vyplňoval zápisy o utkáních hraných v období 8. listopadu až 1. prosince. Navíc falšoval podpis trenéra.

„Disciplinární komise ČSLH se zabývala jednáním činovníků HC Rebel Havlíčkův Brod, kteří celkem v devíti utkáních I. ligy ČR uvedli trenéra Ladislava Koldu, ačkoli na těchto zápasech nebyl přítomen,“ píše se v tiskové zprávě ČSLH.

Vzhledem k tomu, že tak fakticky došlo k porušení podmínek Rozpisu soutěží ČSLH 2014/15 požadujících účast nejméně jednoho trenéra s odpovídající licencí, potrestala disciplinární komise klub pokutou 100 000 korun.

„Pokuta ve výši 10 000 korun byla uložena i Richardu Cachnínovi a ve výši 8 000 korun Miroslavu Barusovi, kteří jsou v nepravdivě vyplněných zápisech uvedeni jako vedoucí mužstva,“ doplnil tiskový mluvčí ČSLH Zdeněk Zikmund.

Sportovní manažer HC Rebel Miroslav Barus celou záležitost potvrdil. „Je to tak, jak hokejový svaz informoval,“ uvedl.

Nešlo však pouze o administrativní chybu. „Vzhledem k tomu, že hlavní trenér Vladimír Jeřábek neměl potřebou licenci, bylo potřeba se domluvit s jiným trenérem, který by jeho práci zaštítil. Proto jsme oslovili Ladislava Koldu. Následně se ale ukázalo, že jeho povinnosti v Českých Budějovicích zaberou tolik času, že se nemůže zápasů osobně účastnit. Proto jsme hledali jinou variantu,“ vysvětluje.

Sám Ladislav Kolda se k celé věci vyjadřovat nechtěl. „O tom, že svaz záležitost řeší, jsme samozřejmě věděli a čekali jsme na jeho konečný verdikt,“ doplnil Barus. „Jestli se proti rozhodnutí odvoláme zatím nevím. Máme na to patnáct dnů, během kterých se rozhodneme.“

Hovornější nebyl ani potrestaný Richard Cachnín. „Jsem na republikovém turnaji ročníku 2000 v Karlových Varech, dozvěděl jsem se to před deseti minutami od známého, který mi volal,“ omlouval se Cachnín.

„Jako vedoucí jsem podepsal chybný zápis, více se k tomu zatím nemůžu a ani nechci vyjadřovat. Další kroky jsou na vedení klubu,“ dodal Cachnín.

Od začátku prosince je novým asistentem trenéra Jeřábka Martin Kubát, který potřebnou licenci vlastní.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze