Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejový kongres se s garancemi nespokojil

6 2001
Malmö - Předseda Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Karel Gut musí do konce listopadu předložit zástupcům Mezinárodní hokejové federace (IIHF) konkrétní informace o stavbě nové haly v Praze. Ta je hlavní podmínkou k uspořádání světové šampionátu v roce 2004 v České republice.

Delegáti pravidelného kongresu IIHF ve švédském Malmö v sobotu dopoledne vyslechli jeho zprávu podloženou garancemi investora akce, akciové společnosti Sazka, pražského primátora Jana Kasla i vládního koordinátora světového šampionátu Ladislava Malého, ale uložili mu za úkol do konce listopadu předložit konkrétní projekt.

"Kongres přivítal naše informace, ale nesplnily přesně jejich představu. Bylo řečeno, že záruky nejsou z právního hlediska dostatečné, a do konce příštího měsíce musíme komisi, která dohlíží nad přípravami mistrovství světa, představit konkrétní projekt stavby haly a doložit vlastnické práva na pozemky," uvedl Gut.

Tyto podmínky však nepovažuje šéf českého hokeje za nic mimořádného a jejich splnění za nereálné. "Je to naprosto logické. Mají pravdu a stejné záruky navíc potřebujeme i my. Po návratu se sejdeme s investorem, primátorem a budeme pracovat dále," podotkl Gut, podle něhož souvisí obezřetnost zástupců mezinárodní federace s problémy se stavbou haly v Petrohradě.

Aréna Petra Velikého, v níž vyvrcholil světový šampionát v roce 2000, byla totiž zprovozněna až těsně před zahájením turnaje. Jedním z dalších bodů pravidelného zasedání členů IIHF bylo i závěrečné představení českých pořadatelů juniorského mistrovství světa, které se na přelomu roku uskuteční v Pardubicích a Hradci Králové.

"Naše prezentace byla přijata v nejkratší době, bez problémů a připomínek," dodal Gut, který se do Prahy ze Švédska vrátí ještě v sobotu.

Na kongresu projevili oficiální zájem o případné převzetí pořadateltsví MS 2004 zástupci Německa, Švýcarska a Kanady.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze