Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejový kouč ztratil v bitce vědomí

24 2004
Uherské Hradiště - Kontumace, pokuty i další tresty. To je výsledek zápasu v krajském hokejovém přeboru. Po rvačce v hledišti skončil kouč v bezvědomí. Hromadná bitka na hřišti i v hledišti. Hráči se hokejkou ohánějí jako zbraní, jednoho z trenérů napadnou domácí fanoušci, po několika úderech do břicha bojuje o život.

Nebývalé násilí a bezhlavá krutost pošpinily hokej v zápase krajského přeboru. Nedávné utkání rivalů z Uherského Hradiště a Uherského Brodu, kteří bojovali o postup do baráže o dorosteneckou ligu, se bude v úterý večer dohrávat v kanceláři krajského hokejového svazu v Olomouci.

Petr Zlámal, předseda krajského hokejového svazu v Olomouci, vynesl minulé úterý tresty. Vítězství Hradiště 6:2 bylo kontumováno výsledkem 0:5 pro oba týmy.

Do baráže o postup do první ligy míří z třetího místa Kroměříž. Hradiště má na deset utkání uzavřen stadion, pokuta za nezvládnutí pořadatelství je pět tisíc korun. Trenéři obou celků Libor Sedláček z Brodu a Miroslav Stavjaňa z Hradiště nesmějí do konce roku na lavičku.

Co se stalo na hokeji v Uherském Hradišti?

- dorostenecký přebor se dohrával za asistence policie
- fanoušci zbili trenéra brankářů Mikulenku do bezvědomí
- rozhodčí Kollár nepotrestal hromadnou bitku

„Hradiště se proti verdiktu odvolalo. V úterý tak případ znovu otevřeme,“ shrnul krajský předseda Petr Zlámal.

I když videozáznam dokládá řadu surových scén, rozhodčí Radovan Kollár se v zápisu z utkání nezmínil o jediné nepřístojnosti. Utkání v čase 59:50, kdy začala bitka, jen přerušil. Dohrávalo se za přítomnosti policie.

Po odvozu trenéra Mikulenky do nemocnice nařídil dokončit zápas bez udělení jediného trestu. Sudímu Kollárovi teď hrozí ze mimořádnou benevolenci odebrání licence.

„Proč jsem nepískal? Je možné, že mě zaskočila brutalita zákroků. Nevím,“ hledal včera vysvětlení rozhodčí Kollár.

Nejhůř dopadl Miroslav Mikulenka, asistent trenéra brankářů Uherského Brodu. Ze skupiny lidí, kterou měl trenér provokovat vulgárními nadávkami a posunky, vyšla rána pěstí, po které Mikulenka ztratil vědomí.

Z videozáznamu utkání, který dnes zkoumá kromě hokejového svazu i hradišťská kriminálka, je zřetelně vidět, že před útokem se pral i hlavní pořadatel.

Incident z dorosteneckého přeboru má odezvu také v dalších vzájemných utkáních obou klubů. Hradiště získalo bez boje třetí místo v krajském přeboru mužů, o medaili mělo hrát právě s Brodem. Zrušeno bylo také víkendové utkání žáků.Najdete na iDNES.czmobilní verze