Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Obránce Kutlák stále čeká na angažmá. Rád bych šel do Švýcarska, řekl

Reprezentační obránce Zděnek Kutlák je momentálně bez angažmá a trénuje s Českými Budějovicemi. | foto: Profimedia.cz

4 2014
Jedním ze slavných českobudějovických odchovanců, kteří se v létě připravují na ledě s prvoligovým týmem Motoru, je také obránce Zdeněk Kutlák. Reprezentační bek působil naposledy v Davosu. „Rád bych šel zase do Švýcarska,“ řekl 34letý hokejista.

Jiní hráči by při nejistotě ohledně dalšího angažmá možná byli už trochu neklidní, ale Kutlák zůstává v klidu. „Nervózní zatím nejsem, určitě to přijde, nebudu říkat, že by mě to nechávalo klidným, ale teď to není tak horké. Když budu v září sedět tady doma, tak ta situace nebude úplně růžová,“ líčil své pocity v rozhovoru pro iDNES.cz.

Máte nějakou prioritu při hledání práce?
Já bych rád šel do Švýcarska, ale tam je těžké se dostat, protože v lize je limit čtyř cizinců na tým. Uvidíme, necháme tomu čas a počkáme, co se naskytne.

Švýcarsko se vám za ty roky, které jste v tamní lize odehrál, zalíbilo, že?
Rozhodně mi hodně moc přirostlo k srdci. Je to tam krásné, mám to tam neskutečně rád.

Jak hodnotíte minulou sezonu, kterou začal v KHL za Slovan Bratislava, ale končil v Davosu?
Vzpomínám na ni hezky. Když jsem odcházel do Davosu, spravil jsem si chuť. Prostředí je tam kouzelné, bavilo mě to tam i hokejově.

Fotogalerie

Je těžší si najít nový klub i kvůli náhlému konci Lva Praha a ukrajinského Doněcku?
Rozhodně, netýká se to jen KHL. Je to znát na trhu ve všech top evropských ligách, najednou bylo čtyřicet padesát hokejistů bez práce.

Z české extraligy se vám nikdo neozval?
Byl jsem v kontaktu s jedním extraligovým klubem. Ale nebudu konkrétní, nebylo by to férové. Řekl jsem, že čekám na jinou nabídku.

Existuje varianta, že byste zůstal v Českých Budějovicích?
Zatím tímhle směrem nepřemýšlím. Jsem moc rád, že tady můžu být a s klukama trénovat, být na ledě. Takové rozhodnutí může přijít ze dne na den. Když uvidím, že se nic jiného nerýsuje, tak se může stát, že tady začnu sezonu. Ale není to věc, kterou bych chtěl někomu slibovat.

Nepřemýšlíte o tom, že by vám tahle nejistota mohla zkomplikovat případnou účast na mistrovství světa v Praze příští rok? Vy jste patřil v minulých sezonách ke stabilním členům národního týmu a o účast na letošním šampionátu vás připravily zdravotní problémy.
To domácí mistrovství je hrozně daleko, teď se v reprezentaci zkoušejí mladí kluci. Konečná nominace je ovlivněná také tím, kolik hráčů přijede z NHL. Takhle daleko nepřemýšlím.

Postup Motoru zpátky do extraligy bude hrozně těžký

Co říkáte na situaci v Českých Budějovicích, odkud před rokem zmizela extraliga do Hradce Králové?
Situace pro mě jako odchovance byla hrozně smutná. Ze dne na den jsme přišli o něco, co tu bylo devadesát let. Bolelo mě to. Ale jsou věci, které nemůžete ovlivnit. Do poslední chvíle jsem nevěřil, že by to takhle mohlo dopadnout. Teď se tady zaplaťpánbů hraje alespoň první liga.

Může se Motor rychle vrátit zpátky?
Postup bude hrozně těžký. A rychlý postup? Nechci brát nikomu ambice, ale viděli jsme, jak dlouho se s vysokými finančními prostředky dostával do extraligy Chomutov. Nikdo neříká, že to nemůže být do dvou do tří let. To by byla úplná paráda. Povést se to určitě může, ale je to běh na dlouhou trať.

Překvapuje vás, kolik tady chodí na zápasy diváků?
Návštěvy jsou neuvěřitelné, obdivuju to. Byl jsem se podívat na první zápas obnoveného týmu a byl jsem dojatý. Je pěkné, že lidi vydrželi podporovat kluky i v první lize i při těch špatných výsledcích. Letos je tým podle mě poskládaný tak, že fanoušci se budou mít na co koukat.

A kdy uvidí hrát také slavné odchovance, kteří tady přes léto trénují? Kdyby se všichni vrátili, tak mají České Budějovice hned kádr na postup.
Bylo by hezké, kdybychom se tady potkali ve složení, jak trénujeme. Dobrých odchovanců tady máme plno. Je to takový sen každého z nás, jenže jak naše kariéry běží odděleně, tak je těžko splnitelný.Najdete na iDNES.czmobilní verze