Karlovy Vary klíčový finálový duel prohrály

Karlovy Vary klíčový finálový duel prohrály | foto: MIchal Šula, MF DNES

Hokejový pohár začal prodloužením. Energie porazila Ústí

Hokejový pohár začal pro karlovarskou Energii stejně jako loni. Vítězně. Obhájce loňského finále si na výhru v prvním kole ale tentokrát musel počkat do prodloužení. Až v něm skolil ještě loni extraligové Ústí nad Labem bekhendovou ranou Jaroslava Kristka. Energie vyhrála 3:2.

"Soupeře jsme nepodcenili, v tom to určitě nebylo. Myslím si, že ačkoli Ústí sestoupilo, tak tam zůstal kvalitní kádr. Minulý rok, když jsme s nimi hráli, tak byli v totální kaši.

Teď začínají od znova a na tom mužstvu je to vidět, že má do hokeje chuť. Dnes tu sehráli parádní zápas," řekl po zápase karlovarský obránce Jakub Grof pro klubový server.

Co ještě mohlo Ústí pomoci? Paradoxně debakl 0:11, který si loni odvezli z karlovarského ledu. Tentokrát už byli se zkušeným Salfickým v brance vicemistrům z uplynulé sezony nečekaně vyrovnaným soupeřem.

Ústečtí začali velmi aktivně a trochu překvapivě dostávali domácí Energii pod tlak. V 11. minutě už Kloz dorazil z úhlu Mikulíkovu střelu a hosté vedli 1:0.

. Tipsport Hockey Cup

Další program poháru
čtvrtek 7. srpna: Chomutov - Energie (začátek v 17:30 hodin)
čtvrtek 14. srpna: Kladno - Energie (v 17:30 hodin)
středa 20. srpna: Energie - Litvínov (v 18 hodin)

Karlovarské varování probudilo a letní posila Lvů Salfický odrážela jeden puk za druhým. Na Bílkovu pohotovou střelu po hrubce obrany ale zkušený gólman nedosáhl.

Obrátit skóre se Karlovým Varům povedlo ve druhé třetině v jedné z několika přesilovek. Ranou z dálky se přitom předvedl Jakub Grof. "Měl jsem i trošku štěstí," přiznává. "Kluci odvedli výbornou práci před brankou. Když se tam takhle postaví, tak je radost vystřelit a někdy to tam i propadne."

Ani po Grofově brance se ale Severočeši nevzdali. To dokázal křížnou ranou k tyči hostující Pojkar, který vyrovnal na 2:2. V prodloužení tak museli energetici zapnout znovu naplno. K vítěznému gólu jim stačily dvě minuty.

Další zápas v poháru sehrají Karlovy Vary dnes večer na ledě Chomutova.