Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejový raubíř urazil „bývalky“. Za trest nehraje

Avery: výborný hokejista, velký provokatér. | foto: Reuters

4 2008
Rád provokuje a vypouští slova, která se soupeřům zavrtají pod kůži a zabolí. Tentokrát však hokejový útočník Sean Avery zamířil vedle. Pustil se mimo led, urazil bývalé přítelkyně. A s nimi hned několik hráčů NHL. Za trest nesmí hrát.

Bylo po ranním rozbruslení před utkáním Dallasu v Calgary, na nejnenáviděnějšího hráče ligy čekali novináři. Avery totiž pro změnu nedávno nazval Jaroma Iginlu, hvězdu Calagary Flames, nudným balíkem. Teď přišel a optal se, zdali jsou v kabině i televizní kamery.

"Řeknu jen jednu věc." Počkal si, až se rozsvítí světla. "Jsem velmi rád, že jsem zpět v Calgary, miluji Kanadu. Chtěl jsem jen komentovat to, jak se v NHL stalo obvyklou věcí, že se chlapi zamilovávají do mých (bývalých přítelkyň)," prohlásil a zašklebil se. "Nevím, co to má znamenat, ale večer se bavte."

Místo termínu v závorce užil vulgární spojení, jež naznačuje, že současné intimní vztahy dam přišly až po soužití s ním.

Opřel se tak do herečky Elishi Cuthbertové, jež nyní chodí s Dionem Phaneufem, obráncem Calgary. Bývala spojována i s Mikem Komisarkem z Montrealu. Modelka Rachel Hunterová je nyní zase přítelkyní Jarreta Stolla z Los Angeles.

Co řekl Avery?

NHL reagovala rychle. Za nevhodné veřejné komentáře o soukromí ostatních hráčů a za konání, jež škodí hokeji, nesmí Avery na neurčito hrát. Případ rozuzlí až jeho setkání se šéfem ligy Gary Bettmanem.

"Byl to velice nezdvořilý komentář a já naprosto souhlasím s tím, co liga učinila," citovala agentura AP beka Diona Phaneufa.

Avery se tentokrát nedočkal podpory ani ze "svého" Dallasu. "Překročil hranice. Řekl něco, co neukazuje náš tým v dobrém světle," uvedl kouč Dave Tippett.

Okolo Averyho nikdy není klid, přesto byl soutěží potrestán zákazem startu poprvé v kariéře. NHL například zavedla nové pravidlo poté, co v play-off mával hokejkou před obličejem brankáři Brodeurovi, aby ho rozptýlil. Avery naštval už spoustu lidí. "A show pokračuje," řekl dallaský brankář Marty Turco.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze