Hokejový šampión ze Vsetína na jihu Čech neuspěl

4 1999
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Vysokou prohru 1:5 si odvezli z Českých Budějovic hokejisté Vsetína, pětinásobní mistři extraligy. Domácím vyšla především prostřední část, v níž nastříleli soupeři tři branky, a dařilo se jim i v přesilových hrách. V průběhu zápasu využili hned tři.

Na Jihočeších byl od počátku viditelný hlad po vítězství, na které čekali předchozí čtyři kola. Hned ve druhé minutě likvidoval Pešat šanci veterána Suchánka, o dvě minuty později se ocitl ve slibné pozici Ťoupal. V ofenzívě nezaostávali ani hosté a gólman Mařík musel vychytat Bělohlava a Pardavého. Ke dvěma bodům zavelel jako první Turek, který si krásně najel na přihrávku Martínka a tvrdou střelou poprvé prostřelil vsetínskéhogólmana.
    Hostům zařídil vyrovnání Dopita, který vybojoval za budějovickou brankou puk, předložil jej Paroulkovi a ten již věděl co s ním. Utkání se lámalo ve druhé polovině druhé
dvacetiminutovky. Hosté, do té doby hodně aktivní, nejprve inkasovali při oslabení od Štrby, tentýž hráč se o necelé dvě minuty později trefil znovu a krátce před druhou přestávkou zvýšil na tříbrankový rozdíl Rob z další přesilovky.
    V závěrečném dějství se Valaši zpočátku ještě snažili zkorigovat nebo dokonce otočit utkání, ale Rob o všem rozhodl při využití další početní výhody na ledě.

České Budějovice - Vsetín 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Předehrávka utkání 19. kola hokejové extraligy

Č. Budějovice - Vsetín 5:1 ( 1:1, 3:0, 1:0 )

Branky a nahrávky: 8. Turek (Martínek), 35. Štrba (Nedoma), 37. Štrba (R. Ťoupal, Nedoma), 39. Rob (Nedoma), 51. Rob (Bartoš, Martínek) - 12. Paroulek. Rozhodčí: Rejthar - Frühauf, Průcha.
Vyloučení: 3:6, navíc Kotalík (České Budějovice) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 4246.
České Budějovice: Mařík - Zíb, Jasečko, Nedoma, R. Čech, Suchánek (18. Jindra), Martínek - Kotalík (25.-35. Šimánek), Filipi, V. Král - Štrba, R. Ťoupal, Sailer - Rob, Turek, Bartoš.
Vsetín: Pešat - Tesařík, Srdínko, Zubíček, Zábranský, Jaškin, Suchý (21. Kuboš) - Paroulek, Dopita, Pardavý - Mařák, Stantien, Bělohlav - Kucharczyk, Žajgla, Antoněnko.

Hlasy trenérů po utkání:
Jaroslav Liška (České Budějovice): "Zpočátku jsme byli zaskočeni iniciativou Vsetína. Dobře, že jsme se dostali do vedení a hlavně, že se nám dnes konečně dařily přesilové hry. Bylo důležité, že jsme pokryli nejlepšího hráče soupeře, Dopitu. Vsetín jsme porazili po pěti letech."
Miroslav Venkrbec (Vsetín): "Mně se utkání těžko hodnotí, je paradoxem, že o naší porážce rozhodla druhá třetina, kdy jsme byli lepší a měli šance. Přes porážku chválím gólmana Pešata, který chytal výborně."