Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejový šampionát chce pořádat Slovensko

28 2004
Bratislava - O pořadatelství hokejového mistrovství světa se chce ucházet Slovensko. "Kandidaturou se budeme zabývat už na nejbližším výkonném výboru," informoval o plánech hokejového svazu předseda Juraj Široký. Turnaj by se v Bratislavě mohl konat v roce 2011 nebo 2012 v nově postavené víceúčelové hale.

"Pokud dospějeme ke kladnému závěru, na podzimním kongresu IIHF podáme přihlášku," řekl Juraj Široký který je rovněž členem předsednictva Mezinárodní hokejové federace, serveru hokej.sk.

"Potom budeme muset vyvinout obrovské diplomatické úsilí, ale jsme poslední země s titulem mistrů světa, která ještě neorganizovala a ani nemá přidělený světový šampionát," připomněl Široký.

Slováci získali zlaté medaile na mistrovství světa v roce 2002 v Göteborgu, ve sbírce mají i stříbro (z roku 2000 z Petrohradu) a bronz (2003, Helsinky).

Největším problémem pro hostitelství MS na Slovensku je absence odpovídající moderní haly. Zimní stadion v Košicích je v rekonstrukci, plánuje se však výstavba víceúčelové arény v Bratislavě. "Existuje příslib dostavět Košice a připravený je také projekt na financování a výstavbu haly v Bratislavě. Existuje více alternativ, kde by měla stát," řekl předseda slovenského svazu.

Hokejové MS v roce 2005 se uskuteční v Rakousku, o rok později by mělo světovou hokejovou elitu přivítat Lotyšsko a v roce 2007 se bude hrát v Rusku. Mezinárodní hokejová federace (IIHF) na kongresu v Praze přidělila šampionát v roce 2008 Kanadě a v roce 2009 Švýcarsku. O šampionát v roce 2010 má eminentní
zájem Německo.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze