Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejový šampionát se blíží, už se rodí tým

25 2003
Zlín - Zbývá právě měsíc a jeden den do začátku hokejového šampionátu. Co všechno ještě čeká reprezentaci? Kouč Slavomír Lener v pondělí na první fázi soustředění ve Zlíně přivítal hráče, jimž už skončily povinnosti v klubech. Tým čeká postupná obměna, jak do něj budou vstupovat posily z NHL a klubů, jež ještě bojují v play-off. Mužstvo podstoupí přípravné tábory a šest zápasů se Švýcary, Slováky a Rusy.

"Do pátku budeme trénovat ve Zlíně a vytvoříme sestavu pro utkání se Švýcary," řekl trenér Lener.


Pomáhat mu bude zatím jenom jeden asistent, Antonín Stavjaňa. Vladimír Růžička vede Slavii v play-off. Mezi dvěma desítkami přítomných hokejistů  je spousta mladíků. Lener by je rád poznal.

Ze současné soupisky na mistrovství do Finska nepoletí možná nikdo, byť třeba beci Hlavačka, Kántor či Židlický nebo útočník Hlinka z Klotenu mají šanci. Shodou okolností právě Kántora se Židlickým trápí zdravotní potíže. „Pošleme je na vyšetření,“ řekl Lener.

Příští pondělí se reprezentace sejde v Praze, ve středu se přesune do Mariánských Lázní. „Tam chceme otestovat regeneraci,“ poznamenal trenér. V této etapě už dorazí další vlna mužů, kteří skončí v ligovém semifinále. „Hráči budou dostávat po vyřazení jen krátké pauzy.

Chci, aby se připojovali, co nejrychleji to půjde,“ prohlásil kouč.

Ve Švýcarsku nastoupí mužstvo 11. a 12. dubna. Na dalším kempu v Prostějově už se objeví krajánci z NHL. Lener chce zkusit talenty Kotalíka, Brendla, Vašíčka či Vrbatu.

„Důležité je udržovat kontakt, kluci se v zahraničí snadno odcizí,“ opakuje.
K dispozici už v tu chvíli může mít i zkušenější opory Špačka, Františka Kaberleho, Modrého, Straku, Výborného...

Jejich kluby se v zámoří nedostanou do Stanley Cupu. Lener musí učinit zásadní rozhodnutí, zda na post brankářské jedničky vezme Turka, nebo Vokouna. Jedná se o případné účasti centra Nedvěda z New York Rangers, který kvůli někdejšímu startu na olympiádě za Kanadu potřebuje k nominaci do českého výběru povolení mezinárodní federace.


V Prostějově a v Martině se 16. a 17. dubna Česko utká se Slovenskem. Téměř kompletní tým se 20. a 22. dubna v Budějovicích a Petrohradě střetne s Ruskem. Trenéři asi nechají před šampionátem na soupisce pár volných míst pro hvězdy, jejichž týmy skončí v prvním kole Stanley Cupu. Volní by mohli být Sýkora, Jágr, Kubina, Prospal...

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze