Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejový šampionát se bude hrát i v Ostravě

20 2001
Praha - Světový hokejový šampionát v roce 2004 budou hostit Praha a Ostrava. Rozhodli o tom členové výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje (ČSLH). Ze seznamu kandidátů byla při hlasování vyřazena Plzeň. "Bylo to bolestivé rozhodování, ale neměli jsme jinou možnost než jednoho z uchazečů eliminovat," přiznal obtížnost při volbě předseda hokejového svazu Karel Gut. Plzeňský šéf Haber se zlobí - čtěte ZDE
Poté, co na letošním MS v Německu byla česká strana kvůli vleklým průtahům kolem výstavby nové haly v Praze nucena vyměnit si pořadatelství světových šampionátů v letech 2003 a 2004 s Finskem, si švýcarská firma CWL, marketingový partner Mezinárodní hokejové federace (IIHF) a vlastník obchodních práv na MS, vymohla, že se mistrovství světa v České republice musí konat pouze ve dvou namísto tří měst.

Vedle Prahy, jejíž postavení na seznamu pořadatelských měst je ze strany IIHF a CWL podmínkou, původní návrh české strany počítal ještě s Ostravou a Plzní. Zájem projevily i České Budějovice a Brno. V hlavním městě navíc musí být za účelem hostitelství šampionátu postavena nová víceúčelová hala, která je rovněž nutností k uspořádání akce.

"Při hlasování rozhodla v prospěch Ostravy především skutečnost, že reprezentuje velký a vyspělý hokejový region," uvedl šéf českého hokeje. Dodal, že severomoravskou metropoli preferovala na středečním jednání i výkonná rada pro MS 2004 v čele s vládním zmocněncem Ladislavem Malým.

"Rádi bychom na kongresu požádali o přidělení mistrovství světa osmnáctiletých v roce 2005. Organizaci bychom nabídli právě Plzni a Českým Budějovicím do jejich rekonstruovaných hal," naznačil Gut určitou možnost kompenzace. "I to už je dnes ostře sledovaná akce, na níž se sejde řada talentovaných hokejistů a
skautů."

Proti Plzni hovořilo už hodnocení komise IIHF, která v březnu loňského roku zkoumala přímo na místě připravenost kandidátských měst na pořádání světového šampionátu. "Kritizovali hlavně nevyhovující ubytovací podmínky ve většině tamních hotelů," připomněl generální sekretář svazu Jindřich Micka zásadní nedostatek západočeské metropole. "Z hodnocení naopak vyšel nejlépe právě stadión v Ostravě, kde doporučili pouze drobné úpravy interiéru."

Praha a Ostrava by měly být prezentovány jako pořadatelská města na kongresu v květnu příštího roku na MS ve Švédsku. Právě na severu Evropy se už začátkem října sejde v Malmö pololetní kongres IIHF a šéf českého hokeje Gut na něm musí předložit záruky o připravenosti výstavby nové haly v Praze.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze