Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejový šampionát už má své logo

5 2001
Praha - Konání hokejového šampionátu v Česku v roce 2004 už nic nestojí v cestě. Na pondělní tiskové konferenci o tom znovu ujistili předseda Českého svazu ledního hokeje Karel Gut a vládní zmocněnec Ladislav Malý. "Potřebujeme veřejnost uklidnit, že všechno je v pořádku a mistrovství světa se uskuteční," povídal Gut. Za ním na stěně viselo nové logo mistrovství, na němž jsou zobrazeny tři puky v modré, červené a černé barvě.

Logo bylo původně připraveno už na rok 2003, kdy se měl turnaj uskutečnit. Kvůli průtahům s výstavbou haly si ale Česko prohodilo pořádání s Finskem a fanoušci uvidí světovou hokejovou elitu až o rok později. Několika jednoduchými tahy se znak uzpůsobil pro rok 2004.

"Tři puky měly symbolizovat rok 2003. Ale pak jsme je spojili a je to použitelné i teď," popsal šéf svazu Gut. "Měli jsme připravených více návrhů, nakonec vyhrál tento. A docela to jde," dodal. "Ale samozřejmě jsme v Česku a jistě se ozvou kritické hlasy...." V budoucnosti bude vybrán i maskot turnaje, zatím podle Guta není kam spěchat.

Gut chtěl Fasela ujistit, že je všechno v pořádku
Během posledních dnů Gutovi několikrát volal z pobytu v Americe generální ředitel Sazky Aleš Hušák, investor výstavby haly, a poštěžoval si mu, že se v Česku stále připravenost stavět zpochybňuje. A že by bylo dobré to všechno vysvětlit předsedovi mezinárodní hokejové federace René Faselovi. Gut tedy dojednal schůzku ve Vídni, kde si to všichni při přátelském setkání vysvětlili.

"Pan Fasel nám přiznal, že dostal z Česka hodně anonymních dopisů. V nich někdo tvrdil, že u nás kvůli mistrovství nepracujeme správně a naši připravenost zpochybňoval," vzpomíná Malý, jenž se schůzky také zúčastnil. "Takže jsme pana Fasela ujistili, že je všechno v pořádku." Záruky dodala i Sazka, která bude výstavbu hokejové haly financovat.

Stavět by se mělo začít v červnu, výstavba by měla trvat osmnáct měsíců
Na konci listopadu přijede do Česka předseda Fasel a při této příležitosti by měl být zveřejněn podrobný projekt haly včetně přesného časového harmonogramu. V nejbližší době se začne v Praze 9 - Vysočanech s demoličními a dekontaminačními pracemi a základní kámen by měl být položen prvního června. Hala by měla poté být postavena za osmnáct měsíců.

Součástí stavby budou i doprovodné investice, na jejíž financování vyčlěnil parlament jednu miliardu korun. "Jde především o rozšíření silnice vedoucí k hale, přeložky tramvají a další opatření v oblasti infrastruktury," upřesnil Malý. Expertní skupina lidí je v současné době na inspekční cestě po obdobných halách ve světa a na základě jejich poznatků se poté do konce listopadu zveřejní podrobný projekt.

Současné plány - hala pro sedmnáct tisíc lidí
"Zatím se plánuje s tím, že by hala měla být pro 17 tisíc lidí a měla by být hodně zabudovaná do terénu. Aby nějak moc nevyčnívala," poodhalil Malý.

Investorem je Sazka, výstavbu bude zajišťovat firma Bestsport a v ní projekt bude mít na starost člověk, jenž má zkušenosti také se stavbou Temelína. "A Sazka si přeje, aby veškeré práce dělaly české firmy, ne zahraniční," říká Gut.

Předseda Českého svazu ledního hokeje Karel Gut představil v Praze na mimořádné tiskové konferenci logo hokejového mistrovství světa, které se v roce 2004 uskuteční v Praze a Ostravě.

Logo světového šampionátu v ledním hokeji, které se uskuteční v roce 2004 v České republice.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze