Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejový šampionát v televizi bude

18 2004
Praha - Hokejoví fanoušci mohou být klidní, přímé přenosy z letošního světového šampionátu Česká televize odvysílá. Při vysílání z Prahy ale bude využívat odbavovacího studia Kabelu plus, dceřiné společnosti loterijní organizace Sazka. Ta je vlastníkem stejnojmenné arény. Tuto variantu původně vedení ČT odmítalo.

K dohodě došlo při středečním jednání všech zainteresovaných stran, kterého se zúčastnili i představitelé Mezinárodní hokejové federace a jejího marketingového partnera, společnosti Infront.

Ty se však dohodly, že tuto informaci oficiálně nezveřejní.  "Nebylo to nijak dramatické jednání. Všichni si na něm rozdělili úkoly, které jim v rámci zajištění televizních přenosů náleží," uvedl tiskový mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund.

Zároveň podotkl, že řešení nebude zveřejněno, dokud s tím všechny strany nebudou souhlasit. "A my tuto dohodu jednostranně neporušíme," zdůraznil Zikmund.

Středeční setkání vrcholných představitelů všech stran bylo výrazně kratší než v pondělí, kdy všichni s přestávkou jednali několik hodin. Podle informací ČTK byla jejím nejzajímavějším výstupem nutnost používat odbavovací studio Kabelu plus.

ČT přitom tuto eventualitu doposud odmítala, neboť tak podle svých předchozích vyjádření ztrácí kontrolu nad signálem, za který ručí svým partnerům. Sazka však od samého počátku tvrdí, že z bezpečnostních důvodů jiná možnost není.

Na rozdíl od většiny velkých hal v Evropě totiž v libeňské aréně nejsou vyprojektovány otvory pro televizní kabely. "Nejedná se o peníze. Jsme ale nuceni dodržovat podmínky stavebního povolení a bezpečností otázky provozu arény," řekl Zikmund.

Tiskový mluvčí televize Martin Krafl v oficiálním prohlášení uvedl, že jednání o technických podmínkách zabezpečení přímých přenosů úspěšně skončila. V telefonickém rozhovoru poté přiznal, že ČT přistoupila na spolupráci s Kabelem plus.

"Rozhodli jsme se k tomu vzhledem k našim mezinárodním závazkům, neboť signál bude přebírat 66 zemí z celého světa, i naší veřejnoprávní službě," řekl Krafl. Současná dohoda je tak kompromisem původních požadavků obou stran.

Na stejný problém jako Česká televize v souvislosti s přenosy z MS již údajně narazili i zástupci Novy, která by na přelomu srpna a září ze stejné haly měla podle dostupných informací vysílat Světový pohár. I oni tak pravděpodobně budou muset vzít zavděk službami dceřiné společnosti Sazky.

"Nova to bude mít výrazně jednodušší v tom, že 27. března bude zajišťovat záznam z otvírací akce celé arény. Bude mít tedy vše vyzkoušené," dodal tiskový mluvčí Sazky.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze