Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejový Stanley Cup se změnil ve křtitelnici

Stanley Cup | foto: Marek Hannibal

25 2008
Zažil toho už hodně. Hokejový Stanley Cup pamatuje nejednu bujarou party, výstup na horské velikány, rybaření, koupání v bazénu. Ve Švédsku nově zastal úlohu křtitelnice. Prsty v tom má útočník Tomas Holmström.

Pouť slavného Stanley Cupu po Švédsku začala originálním způsobem.

Jako křtitelnici pro dceru svého bratrance ho dnes využil útočník Tomas Holmström, jeden ze sedmi švédských hokejistů, kteří slavnou trofej v červnu získali v dresu Detroitu Red Wings.

Každý z hokejistů, který vyhraje Stanley Cup, má právo 24 hodin se s ním
potěšit a víceméně s ním dělat, co se mu zlíbí.

A Holmström se rozhodl využít vysokého stříbrného poháru po svém.

"Byl to jeho nápad. Já a moje žena jsme si řekli, že by to mohla být zábava," citovala agentura AP hokejistova bratrance Roberta Sundströma, jenž během soukromé ceremonie ve městě Pitea nechal v nejslavnější hokejové trofeji pokřtít svou sedmitýdenní dceru Alvu Felicii.

Brzy po týdenní cestě po Švédsku by se měl Stanley Cup dostat i do České republiky, kde si jeho přítomnost na začátku srpna vychutnají Jiří Hudler a Dominik Hašek.

Dominik Hašek plánuje soukromou party, Jiří Hudler ho ale 7. srpna ukáže fanouškům. Co má v plánu?

Trofej postupně představí dopoledne ve Vsetíně, odpoledne v Olomouci a v podvečer na velodromu v Prostějově, kam slíbili přijet jeho spoluhráči z Detroitu Hašek a Slovák Tomáš Kopecký, jenž ukáže Stanley Cup následující den v Trenčíně.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze