A zase nic. Hokejový Šumperk na jihu Čech propadl v úvodu

David Kuchejda z Budějovic padá po souboji s Michalem Skoumalem ze Šumperka. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

19 2013
Zase nic. Šumperští hokejisté začali první ligu jako otloukánci - 1:6, 1:4, 0:4. Na jejich obranu lze jen napsat, že na startu ročníku potkali favority soutěže; v prvním kole Mladou Boleslav, ve druhém Olomouc a třetí výsledek, ten středeční, je z ledu Českých Budějovic.

Pro domácí Motor to byla vůbec první výhra v sezoně po prodeji extraligové licence a pádu do druhé nejvyšší soutěže. Před více než čtyřtisícovou návštěvou začal skvěle. Tři góly nastříleli Jihočeši díky Kotalíkovi, Ondřejovi a Bártovi už do 5. minuty.

"My jsme pokazili vstup do utkání a soupeř nám dal tři góly. To se pak těžko otáčí," zoufal na tiskové konferenci trenér Šumperku Radek Kučera. "Pak jsme se srovnali, měli šance a dokonce i samostatné nájezdy, ale neproměnili je."

Kouč Motoru Radek Bělohlav ani po parádním začátku moc nechválil. "První čtyři minuty daly ráz celému utkání. My jsme se uspokojili a přestali hrát svoji hru. Soupeř nás začal přehrávat. Nebýt gólmana, tak mohlo být klidně v desáté minutě vyrovnáno. Až od druhé poloviny poslední třetiny jsme hráli podle představ, ale v některých fázích to bylo nezodpovědné," vyčítal Bělohlav.

Hokej na zimních olympijských hrách 2018

Hokejový turnaj v Pchjongčchangu vyvrcholí v neděli 25. února.

Předkolo play-off, úterý 20. února - 4.10: USA - Slovensko, 8.40: Slovinsko - Norsko, 13.10: Švýcarsko - Německo a Finsko - KoreaČtvrtfinále, středa 21. února - 4.10: Česko - vítěz USA/Slovensko... celý program

Josef Jandač, Martin Erat, Pavel Francouz, Roman ČervenkaOndřej Němec, Vojtěch Mozík, Jakub Nakládal, Michal Řepík, Jan Kovář, Dominik Kubalík