Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejový svaz chce sponzory hledat sám

28 2003
Praha - Změny v marketingové politice hokejového svazu se chystají před sezonou, která vyvrcholí světovým šampionátem v Praze a Ostravě. Na neformálním obědě se šéfem společnosti Teleaxis, která byla dosud výhradním marketingovým partnerem svazu, se na nich předběžně dohodl předseda Karel Gut se šéfem zmiňované firmy Peterem Kovarčíkem. "Hlavní změna tkví v tom, že svaz chce přes vlastní společnost Pro Hockey sám jednat s konkrétními sponzory," uvedl Gut. ČP Cup se stěhuje do Pardubic, Slovensko na něm nebude

Očekávaný zvýšený zájem sponzorů před mistrovstvím světa v Česku zřejmě láká vedení hokejového svazu. Ten je do 31. prosince 2003 vázán smlouvou s Teleaxisem, jenž zásoboval svaz potřebnými prostředky a sám pro tento účel sháněl sponzory.

"Máme vlastní firmu, která ale nemohla v tomto směru vyvíjet žádnou činnost. To se teď změní," plánuje svazový předseda. Společnost s ručením omezeným Pro Hockey vede Mojmír Šatava, bývalý manažer Českých Budějovic.

"Zatím jsme se dohodli jen rámcově s panem Kovarčíkem, budoucí spolupráce s Teleaxisem je věcí dalšího jednání. Teď musíme počkat, až se z kongresu IIHF vrátí Zbyněk Kusý, který je odpovědný za marketingovou oblast," říká Gut.

Kongres mezinárodní hokejové federace proběhne ve španělské Marbelle od 1. do 7. června. Kusý na něm bude kandidovat do předsednictva IIHF. Zároveň bude spolu se sekretářem svazu Martinem Urbanem prezentovat pokrok na stavbě vysočanské haly pro světový šampionát.

O jejím včasném dokončení se znovu vyrojily pochybnosti poté, co původní vlastník pozemků, firma Quonex Real, zveřejnila údajnou pohledávku u společnosti Sazka, která výstavbu haly financuje. Minystryně školství Petra Buzková pak pro českou televizi uvedla, že stát připravuje pro případ, že právní spor ohrozí stavbu ve Vysočanech, náhradní variantu.

"Tomu nerozumím, my o žádné náhradní variantě nic nevíme," divil se Gut, "patron" konání šampionátu v Česku. "Člověk pořád cítí, že je zde řada lidí, kteří stavbě nové haly nepřejí," prohlásil.

O bezprobémovém průběhu příprav ujistil i generální sekretář svazu Martin Urban: "Stavba je v předstihu pěti až sedmi dnů, žádné potíže nevidíme."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze