Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejový svaz už má smlouvu o pronájmu

11 2003
Praha - Hokejový svaz uzavřel se Sazkou smlouvu o pronájmu vysočanské haly pro hokejové mistrovství světa, dvaadvacátého prosince se rozběhne internetový prodej vstupenek a svaz garantuje České televizi výrobu signálu v hale. Tyto zásadní informace sdělili zástupci hokejového svazu a Sazky médiím na čtvrteční tiskové konferenci.

Lístky seženete nejdříve na internetu
Zástupci Sazky i svazu zároveň prezentovali, jakým způsobem budou moci fanoušci získat vstupenky na hokejový šampionát.

Od dvaadvacátého prosince si je budou moci objednat na internetové adrese www.sazkaticket.cz. V polovině ledna mají jít zbylé lístky do prodeje v terminálech Sazky a doprodej proběhne v polovině března. "To budou místa, která zatím blokuje IIHF," upřesnil šéf Sazky Aleš Hušák.

"Chápeme kritiku za pozdní prodej lístků," uznal předseda organizačního výboru šampionátu Zbyněk Kusý. Ten původně přislíbil, že předprodej začne dříve, aby si fanoušci mohli vstupenky přát pod vánoční stromeček.

Kolik vstupenek půjde do prodeje? V Praze to bude 9357 a v Ostravě 3998 na zápas. "Řada míst bude blokována pro média a televizní štáby, další místa musíme rezervovat pro IIHF a akreditované týmy," zdůvodnil Kusý tento počet. "Musím se ale ohradit proti informacím, že chceme lístky prodat zájemcům v cizině. Tento počet vstupenek, který půjde do prodeje, bude k dispozici českým fanouškům. Samozřejmě se nedostane na všechny, ale každý má stejnou šanci se na šampionát dostat," zdůraznil šéf organizačního výboru.

Po vstupenkách se zřejmě doslova zapráší, proto musejí být zájemci ostražití. Loňský šampionát ve Finsku byl vyprodaný za pouhé dvě hodiny. Ve sběrnách Sazky bude probíhat prodej on-line ve všech terminálů, kterých je v republice 7100. "Datum a čas upřesníme. Zatím zvažujeme i nejvhodnější hodinu zahájení prodeje," řekl Hušák.

Na kolik lístky přijdou? V základní skupině je lze sehnat od 330 do 880 korun, v kvalifikačních skupinách a baráži pak od 130 do 1100 korun. Hlouběji do kapsy pak budou muset sáhnout hokejoví příznivci ve čtvrtfinále, kde se ceny zvednou dle kategorie od 1600 do 2900 korun, semifinále vyjde od sedmnácti stovek do 3300 korun. Nejlevnější lístky na utkání o bronz a finále jsou od 3300 korun, nejluxusnější vyjdou na 6500.

Televize platit bude, ale méně
Česká televize sice nebude muset platit za výrobu signálu, ale ten půjde do studia Kabel plus, dceřiné společnosti Sazky, a Česká televize si ho bude muset koupit. Jednání subjektů probíhají.

"Nemůžeme nechat televizi z bezpečnostních důvodů tahat v hale vlastní kabely," zní zdůvodnění od šéfa Sazky Aleše Hušáka. Přenosová technika navíc bude parkovat v podzemí, proto nebude moci vysílat signál přes satelit. I zde je zdůvodnění ze strany investora haly bezpečnost a komfort.

Zažehnán je ale spor mezi Sazkou a Českou televizí, že by měla televize platit za výrobu signálu. "Organizační výbor splní veškeré podmínky vyplývající z reglementu šampionátu a zajistí České televizi podmínky pro výrobu signálu," prohlásil šéf výboru Zbyněk Kusý. „Dodrží se rozmístění osmnácti kamer, které je v projektu haly. Jakýkoli nadstandard si ale televize zaplatí,“ upozornil Kusý.

"Reglement splníme, byť v některých bodech není přesný. Například neurčuje počet kamer. Televizi umožníme vyrobit signál a dopravit ho do studia. Hala vlastní studio nemá a ani ho neplánujeme. Byla by to zbytečná investice vzhledem k tomu, že v budově Sazky moderní studio je. Za kolik potom televize signál získá, bude předmětem jednání společností Kabel plus a České televize," doplnil informaci Hušák.

Smlouva o pronájmu haly je podepsaná
Hokejový svaz se už dohodl se Sazkou, respektive s její dceřinnou společností Bestsport, na smlouvě o pronájmu haly. Přesněji na smlouvě o smlouvě budoucí. "České zákony neumožňují uzavřít smlouvu o pronájmu na stavbu, proto situaci řešíme takto. Smlouva o pronájmu vejde v platnost automaticky ihned po zkolaudování stavby," vysvětlil Hušák.

"Smlouva samozřejmě zahrnuje cenu, za kolik si svaz halu pronajme, i vymezení podmínek pro Českou televizi," tvrdí Kusý. Za kolik si svaz halu na šampionát pronajme, zůstává předmětem obchodního tajemství. "Ale platí částka, na které se před rokem a půl ústně dohodl Aleš Hušák s předsedou svazu Karlem Gutem," zdůraznil Kusý.

Součástí smlouvy je i vybudování Fan Village pro fanoušky, které vybuduje a bude provozovat hokejový svaz. Poslední, co ještě svazu zbývá, je šampionát pojistit. "Pojistka bude uzavřena patnáctého prosince."

Hala bude včas, tvrdí Hušák
Ač se původně uvažovalo, že by hala v době konání šampionátu nemusela být kompletně zkolaudovaná, šéf Sazky se zavázal, že v době začátku šampionátu bude hala hotová. "Vede nás k tomu jediný důvod. Od konce dubna se změní sazebníky DPH a pro nás vy to znamenalo další zátěž," vysvětlil Hušák.

Původně projekt zahrnoval i tréninkovou halu. Ta ale nebude. Vedlejší hala nebude mít ledovou plochu a bude sloužit pro menší kulturní a společenské podniky.

Cíl svazu? Na šampionátu mírně vydělat
Rozpočet hokejového šampionátu se pohybuje v částce přesahující dvě stě milionů korun. "Jediným zdrojem jsou pro nás příjmy vstupenek. Ceny jsme nastavili tak, aby vstupenky nebyly předražené a zároveň, aby hokejový svaz neprodělal," uvedl Martin Urban, generální sekretář hokejového svazu.

Jasné už je i to, jak bude probíhat transport týmů mezi Prahou a Ostravou. "Zvolili jsme variantu železniční přepravy. Z Prahy do Ostravy cesta trvá zhruba tři hodiny a je tedy levnější a v důsledku i rychlejší, než letecká přeprava," řekl Kusý.

Všechna mužstva už mají zajištěné průvodce a s předstihem je již uhrazeno ubytování. Týmy budou trénovat v Praze v hale Sparty. "Do konce roku podepíšeme smlouvu o pronájmu haly. V případě potřeby uzavřeme dohodu ještě s provozovateli haly v Letňanech," dodal Kusý.

Šéf Sazky Aleš HušákNajdete na iDNES.czmobilní verze