Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejový trenér použil při hodnocení hrubý slovník a přišel o práci

Odvolaný kouč Rudolf Cakl (vlevo) na střídačce | foto: Jiří Bárta, 5plus2.cz

5 2015
Pouhých pět zápasů před koncem základní části druholigové skupiny Západ sáhlo vedení hokejového klubu Moravské Budějovice 2005 ke změně trenéra. Důvodem nebyly dlouhodobě neuspokojivé výsledky týmu, ale nevhodné chování hlavního kouče Rudolfa Cakla.

„Po prohraném utkání s Jindřichovým Hradcem nezvládl trenér svoji frustraci z opakovaného špatného výkonu našeho družstva a v pozápasovém hodnocení použil velmi nevhodné a vulgární výrazy, které byly zveřejněny na webových stránkách našeho klubu,“ píše v prohlášení manažer Zdenek Stojánek. „Takový způsob vyjadřování a hodnocení poškozuje dobré jméno našeho klubu a v očích veřejnosti nás diskredituje.“ má jasno.

Sám kouč svoji vinu nepopírá, zároveň se však hájí, že v danou chvíli nenašel pro vystoupení svého týmu v uvedeném utkání (porážka 4:5 po prodloužení - pozn. red.) vhodnější výrazy.

„Prostě mě žádné jiné přirovnání nenapadlo. Ano, možná jsem měl svoje slova formulovat jinak, ale na druhou stranu, když vidíte, jak je o kluky postaráno a vedení pro ně dělá první poslední a oni si toho vůbec neváží, tak vás to dokáže rozčílit,“ vysvětluje Cakl.

Premiéru si Válek odbyl v Jablonci

To, že by podobný slovník v kabině používal nějak pravidelněji, však zásadně odmítá. „Kluci moc dobře vědí, že jsem nikdy nebyl sprostý, ale zkrátka mi vadilo, že chvilku jsou schopní zahrát dobře a pak se na to v další moment dokážou úplně vykašlat,“ zlobí se extrenér.

V napjaté situaci, kdy mužstvo balancuje nad sestupovou propastí, se postu hlavního kouče ujímá legendární útočník Dukly Jihlava Oldřich Válek, který už v minulosti ve stejné roli v klubu působil. „Je to tak, dokončí letošní sezonu,“ potvrzuje Stojánek.

Už ve středu absolvoval bývalý reprezentant ve staronové pozici trenéra svůj první soutěžení zápas. „Nezlobte se, nemám čas něco říkat, chystám se s týmem do Jablonce,“ hlásil Válek krátce před polednem. V sobotu se pak poprvé objeví na střídačce také přímo v Moravských Budějovicích, kde domácí žihadla hostí Trutnov.

Po středeční porážce v Jablonci 1:4 patří Moravským Budějovicím v tabulce 14. příčka se čtyřbodovým náskokem před posledním Pelhřimovem.Najdete na iDNES.czmobilní verze