Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejový turnaj bude v televizi

14 2004
Praha - Hokejoví fanoušci mohou slavit dvě dobré zprávy. Zápasy české reprezentace na blížícím se mistrovství světa nejsou vyprodány. Za dva týdny Sazka zahájí přímý prodej lístků a podle organizátorů budou ve hře i tisíce lístků na zápasy české reprezentace. Neúspěšní nemusí truchlit: hokej uvidí v televizi.

Zástupci Sazky, která v Praze dokončuje halu pro šampionát, i České televize se blíží dohodě. „Všechny naše požadavky na pořízení televizního signálu budou zadarmo splněny. Mistrovství světa bude v televizi,“ prohlásil Otakar Černý, vedoucí sportovní redakce České televize.

„Zasadí se o to Mezinárodní hokejová federace, od které jsme koupili vysílací práva.“ Ještě nedávno se Česká televize se Sazkou hádala. Firma chtěla po televizi stamiliony korun za šíření signálu, který měl proudit přes její studio.

„Signál bude pod kontrolou naší televize. Platit budeme jen za nadstandardní služby. Cena bude v řádech statisíců korun,“ tvrdí Černý.

Reakce druhé strany? „Jednání o šíření signálu ještě probíhají, ale blížíme se dohodě,“ dodal Zdeněk Zikmund, nový tiskový mluvčí Sazky.

Ti šťastnější fanoušci uvidí turnaj na vlastní oči. První fáze prodeje rezervací přes internet skončila. V pondělí 26. ledna Sazka zahájí přímý prodej v terminálech, kterých má po celé zemi sedm tisíc.

Cena lístků zůstává od 330 korun do 6500 za finále. Kolik zbývá lístků na zápasy české reprezentace, jež se představí výhradně v Sazka Areně? Na tři zápasy v základní skupině, na semifinále a finále byly rezervace během několika hodin rozebrány.

„Ale ty zápasy vyprodané nejsou,“ tvrdí Zbyněk Kusý, šéf organizačního výboru mistrovství. „Na každý zápas národního týmu podle mě zbylo víc než tisíc vstupenek.“ Přesná čísla budou k dispozici až příští týden.

Pro fanoušky

Kde koupíte lístky na hokejové mistrovství?
Přímý prodej začne 26. ledna na terminálech Sazky
Kolik jich bude?
Zhruba tisíc vstupenek na každý zápas českého týmu. K mání budou nezaplacené lístky objednané při internetové rezervaci a nevyužité vstupenky od svazu. Od března bude vracet lístky i mezinárodní federace, stovky jich může dodat i den před utkáním.
Nejnovější informace najdete na stránkách www.mshokej2004.cz a www.sazkaticket.cz

Na internetu nabízela Sazka na každé utkání devět tisíc míst, byť má hlediště Sazka Areny kapacitu 17 tisíc diváků. Zbytek by měli obsadit zástupci mezinárodní federace, partneři svazu, novináři.

Do přímého prodeje půjdou lístky, které si fanoušci objednali, ale včas za ně nezaplatili. Část vstupenek navíc uvolní český hokejový svaz z technických rezerv. „Třeba kvůli vystavenému autu blokujeme tisíce vstupenek, což je zřejmě zbytečné,“ říká Kusý.

Další vstupenky vrátí v březnu mezinárodní federace. „Mohou to být i stovky, a klidně i den před utkáním,“ myslí si Michaela Drobná, tisková mluvčí organizačního výboru.
Byť je o lístky nebývalý zájem, nikdo si nebude moci koupit víc než deset vstupenek.

Podobný problém řeší i fotbalový svaz. O omezené množství vstupenek na mistrovství Evropy v Portugalsku se fanoušci hlásí od prosince. O držitelích rozhodne los.Najdete na iDNES.czmobilní verze