Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejový tým začal přípravu pro mistrovství

21 2001
P r a h a - S hráči, kteří se s extraligovými mužstvy neprobojovali do play off, začala první fáze přípravy hokejové reprezentace před světovým šampionátem v Německu. Dvanáct hráčů se sešlo ve Slaném, tam budou trénovat do čtvrtka. "Chceme, aby kluci neměli tak dlouhou herní pauzu. Potřebují trochu zatížení," řekl asistent trenéra Vladimír Martinec. Na ledě tráví svěřenci asi tak dvě hodiny denně.
Rozhovor s asistentem Martincem přineseme ve čtvrtek ráno.

"Zkoušíme především herní činnosti jednotlivců, hodně střílíme. Je nás tady málo, nemůžeme kluky zase moc uhnat," vysvětluje kouč.

"Trénujeme stejně jenom na polovině kluziště." Mezi nominovanými hokejisty chybí plzeňský gólman Dušan Salfický, jenž se omluvil z rodinných důvodů. Kvůli zranění nedorazil ani třinecký bek Mario Cartelli.

Vladimír Martinec už telefonicky mluvil s Robertem Reichlem, který se v úterním duelu na Spartě zranil a sám v prvních chvílích hovořil o konci sezony. "Hned večer jsme si volali. Říkal, že to bude ledovat a pak se ozve," uvedl trenér. "Jde o svalové zranění, to člověk nikdy neví, kdy se to spraví."

S lídrem národního týmu, jenž dovedl reprezentaci k obhajobě titulu světových šampionů v Rusku, už trenéři počítali i do rodícího se týmu pro mistrovství v Německu. "Samozřejmě by to byla velká rána. Robert měl v reprezentaci jasné místo," povzdychl si Martinec.

Další část reprezentační přípravy začíná v pondělí 26. března, pak se pokračuje 2. dubna. "To už bychom měli mít k dispozici všechny hráče, kteří skončí ve čtvrtfinále a postupně kádr budeme doplňovat o další, jež vypadnou v semifinále," popisoval Martinec. Pak národní celek čekají dva přípravné zápasy se Švýcarskem (6. a 7. dubna) a se Slovenskem (10. a 11. dubna). Poslední zápasová prověrka před světovým šampionátem je 21. a 22. dubna, kdy se tým utká s Ruskem.

O poměru hráčů z české extraligy a zámořské NHL, jež budou nominování na světový šampionát do Německa (28. dubna - 13. května), ještě nemají trenéři jasno. "Už se to rýsuje, ale zatím je předčasné něco říkat," nechtěl Martinec nic prozradit. "Ale vezmeme více hráčů z NHL než loni." Při obhajobě titulu v Rusku byli čtyři hráči ze zámoří (František Kaberle, Petr Buzek, Václav Prospal a Václav Varaďa)

Hráči ve Slaném:
Gólmani:
Pinc (Kladno), Fikrt (Litvínov)
Obránci: Nosek (Třinec), Martínek (Hameenlinna, dříve Budějovice), Staněk (Jihlava)
Útočníci: Kotalík, Nedorost (Budějovice), Vostřák (Plzeň), Pivko (Havířov), Plekanec, Vlček (Kladno), Jaroš (Slavia)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze