Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejový útočník Nedorost míří do Colorada

11 2001
O l o m o u c - Českobudějovický hokejový útočník Václav Nedorost má o nejbližší budoucnosti jasno. Buď jej trenéři Josef Augusta a Vladimír Martinec zařadí do reprezentace a zahraje si v Německu na mistrovství světa, nebo se sbalí a odletí za oceán, kde by měl od příští sezony hrát za Colorado ve slavné NHL. V nejbližších dnech má podepsat lákavou smlouvu, která mu zaručí za tři roky tři miliony dolarů a jako podpisový bonus dostane 1,3 milionů dolarů.

"Agenti všechno domluvili v úterý večer a podepsat bych měl někdy o víkendu. Ale to už je jen formalita," usmíval se spokojeně dvojnásobný juniorský mistr světa, jehož náladu rozhodně nenarušil ani fakt, že se svým agentem prohrál sázku.

"Nečekal jsem totiž, že mohu dostat vyšší podpisový bonus než 800.000 dolarů. Ale tu bednu šampaňského a tři slivovice pochopitelně rád zaplatím," dodal v Olomouci, kde se úřadující mistři světa připravují na nadcházející vrchol sezony.

Pokud se nadějný centr nevejde do sestavy národního týmu pro světový šampionát, hodlá zamířit za oceán co nejdříve a svému novému zaměstnavateli se předvést na farmě v Hershey. "Osobně si myslím, že do Německa nepojedu, takže v úvahu přichází spíše ta druhá varianta," přemítá Nedorost.

"Pokud Hershey postoupí do play off, vedení klubu mě chce vyzkoušet. Dostat se do NHL byl samozřejmě vždycky můj sen a jsem rád, že mi v začátcích může pomoci Milan Hejduk. Hlavně s angličtinou, tu ještě moc neovládám. Osobně ho neznám, ale prý je to bezva kluk," pravil.

Stálou přítelkyni Václav Nedorost zatím nemá, ale do zámoří nechce odletět sám. "Rád bych si s sebou vzal mámu. Snad proti tomu nebudou nic mít," uzavřel zamyšleně.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze