Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejový výtržník Mráz se vězení vyhnul

14 2004
Bratislava - Slovenský hokejový obránce Martin Mráz do vězení nepůjde. Hráč Zvolenu v závěru uplynulého ročníku tamní extraligy napadl rozhodčího a bratislavská okresní prokuratura na něj před několika dny podala obžalobu pro trestný čin výtržnictví. Okresní soud však trestní stíhání podmíněně zastavil na zkušební dobu šesti měsíců.

Mráz se totiž s postiženým rozhodčím Rudolfem Lauffem mimosoudně dohodl na náhradě škody.

Mrázovi hrozily až dva roky vězení. Podnět k zahájení trestního stíhání podal před časem slovenský generální prokurátor Dobroslav Trnka, když zhlédl televizní záznam utkání, v kterém Mráz rozhodčího tloukl.

Zvolenského zadáka ještě v březnu potrestala disciplinární komise, která mu zakázala hrát hokej po dobu osmnácti měsíců. Šlo o nejpřísnější trest, jaký mohla komise udělit. Zvolenský klub dostal pokutu 20.000 korun.

Mráz po prohraném čtvrtém semifinálovém utkání v Bratislavě se Slovanem srazil hlavního rozhodčího Lauffa hokejkou a tloukl ho pěstmi. Odůvodnil to tím, že muž v pruhovaném během zápasu nadržoval soupeři.

Útoku na Lauffa předcházela potyčka s čárovým sudím, do které se zapletl také český krajánek Petr Krátký. Ten pomohl Mrázovi dostat se z objetí čárového arbitra, který chránil Lauffa.

Krátký pak za trest nemohl nastoupit v pěti utkáních. Stop na jeden zápas dostal i útočník Martin Bartek, který údajně Mráze k útoku naváděl.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze