Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Holeček: Kluci jsou strašně šikovní

Jiří Holeček

16 2008
Vysočina a brankářská škola Jiřího Holečka. To je v posledních pěti letech už tradiční spojení, které navíc velice dobře funguje. "Nábor zájemců se většinou rozbíhá prvního ledna a v únoru už máme kolikrát plný stav," usmívá se legendární československý gólman.

Ten se letos podruhé vydal do Pelhřimova, aby zde v tomto týdnu uspořádal další ročník Goalie Academy International.

Právě v Pelhřimově prý organizátoři po odchodu z Havlíčkova Brodu našli ideální zázemí. "Je tu výhoda v tom, že všechna ta sportoviště jsou pohromadě. Není to nikam daleko,“ vysvětluje Holeček, jenž má na starosti zejména sportovní stránku celé akce.

"Organizační záležitosti máme rozděleny. Roman Višňák zajistí ubytování, stravování, stadiony, sportoviště a takové věci. A já se starám o tréninkovou náplň,“ doplňuje.

V letošním ročníku se o dvaasedmdesát mladých gólmanů ve věkovém rozpětí od druhé třídy po kategorii dorostu premiérově starají dva noví trenéři.

Slovinský specialista na suchou přípravu Rok Pekolj, osobní kouč talentovaného hráče Los Angeles Kings Anže Kopitara a reprezentačního fotbalisty Denise Zenunoviče, či trenér brankářů jihlavské Dukly Petr Jaroš, který vedl téměř deset let brankářské tréninky v Kalifornii.

"Nějaké změny musí být, aby se z toho nestal stereotyp,“ usmívá se Holeček, jenž má v řadách svých posluchačů kromě nováčků i několik "ostřílených borců“. "Někteří jsou s námi už popáté,“ dokládá oblíbenost své školy.

Mladé gólmany čeká během týdne náročný tréninkový program: nejen na ledě, v tělocvičně či v posilovně, ale i u videa, kde trenéři rozebírají jejich přípravu. "Kluci jsou strašně šikovní, protože se nebojí na nic zeptat. A když jim poradíte, snaží se to udělat, jak jste jim řekl,“ pochvaluje si Holeček.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze