Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Holík nechce Ščerbana, Musila by bral

13 2001
J i h l a v a , T ř e b í č - Hokej už dávno není výhradně zimním sportem. Sotva skončila sezona jedna, začíná příprava na tu nadcházející. Jen pár dní jarní dovolené zbývá prvoligovým hokejistům Dukly Jihlava a Horácké Slavie Třebíč do začátku prvné etapy přípravy na dlaší ročník druhé nejvyšší soutěže.

JIHLAVA

V kádru semifinalisty 1. ČP ligy žádný velký pohyb nenastal, což vidí jihlavský manažer Augustin Žák jako pozitivní změnu. "Zatím odešlo jenom pět hráčů a po několika letech se tak zastavil výprodej," připomněl starosti z minulého roku, kdy mužstvo opustila celá řada zkušených borců na čele s Alešem Polcarem, Jiřím Cihlářem či Leošem Pípou.

Nyní je na odchodu útočník Ivo Novotný, jemuž vypršela smlouva a nabídku vedení na její prodloužení neakceptoval. Navíc čtveřici Petr Čáslava, Robert Pospíšil, Martin Koudelka a Jiří Poukar skončilo hostování z extraligových Pardubic, respektive Znojma, a o jejich budoucnosti se rozhodne v příštích dnech.

"Jednáme i s dalšími hráči, protože bychom chtěli mužstvo posílit. Sháníme jednoho obránce a jednoho útočníka a po letní přípravě budeme uvažovat o dalších hráčích. Posílit chceme i mládežnické oddíly," uvedl Žák.

Spekulace o případném příchodu zkušeného obránce Bedřicha Ščerbana odmítá trenér Jaroslav Holík. "Béďu Ščerbana do mužstva nechci. Už tady byl, než jsem přišel, a střídal každých pět vteřin," prohlásil Holík.

"Někteří hráči jsou prostě hrozně namyšlení a chtěli by velké peníze. Jenže Ščerban by mužstvu stejně tolik nepomohl, protože hokej neumí zase tak moc, jak si sám myslí."

Jiná je situace v případě Františka Musila, jenž po zdravotních problémech způsobených zraněním krční páteře odehrál v obraně Edmontonu Oilers během letošní sezony jen třináct zápasů. "Franta v NHL končí a už ani nenastupuje. Kdyby přišel do Jihlavy, tak by hrál na rozdíl od Ščerbana s láskou," řekl Holík.

Jedinou potvrzenou posilou tak zatím zůstává střední útočník Roman Hlouch z Horácké Slavie. "Když chtěl jít do Jihlavy, asi ví, že se u nás hokej dělá dobře. Hráč je to kvalitní, ale tady nebude tolik padat a filmovat jako v Třebíči. Musí hrát a dávat góly," dodal na adresu extřebíčského kapitána trenér Dukly.

TŘEBÍČ

Bez dvou nejproduktivnějších hráčů mužstva, Romana Hloucha a Milana Budi, se bude muset v příštím prvoligovém ročníku obejít Horácká Slavia Třebíč.

Hlouch zamířil do konkurenční Dukly Jihlava a svým nečekaným krokem vzbudil v Třebíči velkou vlnu nevole. "Nerespektoval dohodu, že u nás zůstane. Dané slovo pro něj asi vůbec nic neznamená," zlobil se manažer Horácké Slavie Karel Čapek.

Delší dobu už nebyl žádným tajemstvím zájem extraligového Znojma o urostlého útočníka Buďu. "Domluvili jsme se, že Milan odejde do Znojma a u nás zahájí přípravu Radim Freibauer," poznamenal třebíčský manažer.

Smlouvy s Horáckou Slavií už prodloužili gólmani Zdeněk Kučírek a Stanislav Neruda. Naopak s obrannými řadami Třebíče se s definitivní platností rozloučil Karel Šefčík, jenž po několikaměsíční zkušené natrvalo zakotvil mezi rosickými Senátory.

Hráčem Rosic zatím zůstává i centr Jakub Žiška. V závěru letošního ročníku byl platnou posilou Horácké Slavie a v Třebíči by jej chtěli získat i pro příští sezonu.

Dále se třebíčské vedení rozhodlo neprodloužit smlouvu s útočníkem Zdeňkem Vedralem a zájem už neprojevilo ani o služby mladého obránce Bořka Slámy. Na rozdíl od uvedené dvojice se do přípravy znovu zapojí pracovitý forvard David Kupec.

Případné setrvání Pavla Kříže, ofenzivního obránce hostujícího z Pardubic, závisí na dalším jednání. "Neozval se nám jen jeden zájemce a nejedná se tedy v těchto chvílích jen o Třebíč. Na Pavla už se dokonce informoval i jeden klub z extraligy," uvedl pardubický manažer Zbyněk Kusý. "Vše budeme řešit až podle toho, kam se sám rozhodne odejít."

Na posílení mužstva tak zatím Třebíčští stále pracují. "Budeme stavět nové mužstvo, ale všechno se pohybuje ve stadiu tvoření," prohlásil manažer Čapek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze