Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Holík odletěl sledovat juniorské posily

15 2001
Praha - Kouč české hokejové reprezentace do dvaceti let Jaroslav Holík dnes odletěl do zámoří sledovat adepty národního dresu pro juniorské mistrovství světa, které se na přelomu roku uskuteční v Pardubicích a Hradci Králové. Společně s manažerem juniorských týmů Petrem Míškem navštíví v průběhu desetidenní cesty šest zápasů, ve kterých se představí sedm vytipovaných hráčů.

"Chtěli jsme vidět co největší počet hráčů, ale vzhledem k velkým vzdálenostem to jinak nešlo. Některé hráče, s kterými počítáme, tak neuvidíme," uvedl před odletem Holík. Žádný problém při sestavování týmu mu to ale nečiní. Všichni adepti se totiž zúčastnili v létě tradičního soustředění. "Máme vytipováno asi patnáct hráčů, které všechny zkontaktujeme. Jejich případná nominace ale bude záležet i na jejich zdravotním stavu," podotkl Holík.

V šesti zápasech juniorských soutěží WHL, OHL a QMJHL uvidí Holík s Míškem obránce Aleše Černého ze Swift Current, Petra Chvojku z Medicine, Filipa Nováka z Reginy, Tomáše Mojžíše z Moose, Zbyňka Michálka z Shawiniganu a útočníky Aleše Hemského z Hullu a Františka Lukeše z Toronta. "Uvidíme ale i další mladší hráče, kteří by mohli startovat na příštích mistrovstvích," uvedl Holík.

Širší nominace týmu, který bude v domácím prostředí obhajovat zlaté medaile z předešlých dvou světových šampionátů, by měla být oznámena 5. prosince. Počet zámořských krajánků však není pro Holíka důležitý. "Nominujeme ty, o kterých budeme přesvědčeni, že mužstvu pomohou a nezáleží na tom, kde hrají," zdůraznil kouč.

Jisté místo v kádru má pouze v zámoří působící trojice loňských šampiónů Rostislav Klesla, Václav Nedorost a Libor Ustrnul. Dvojice Klesla, Nedorost však pravidelně hraje v NHL a z jejich startu tak pravděpodobně sejde. Jejich start by byl aktuální pouze v případě, že by byli poslání na farmu.

Závěrečné soustředění před turnaje bude zahájeno 10. prosince v Havlíčkově Brodu. "V začátku budeme mít možná problém i s extraligovými kluby, protože se ještě před přestávkou hrají dvě kola. Věřím ale, že se domluvíme, aby hráči, kteří nepatří mezi klíčové osoby týmu, byli uvolněni," dodal Holík.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze