Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Holík vstoupil do stejné řeky, na rok se upsal Ďáblům

Robert Holík | foto: Reuters

4 2008
Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky? S touto větou u hokejového útočníka Roberta Holíka zřejmě nepochodíte. Sedmatřicetiletý jihlavský odchovanec se totiž předevčírem rozhodl jeden veliký návrat zkusit: po šesti letech se dohodl na spolupráci s New Jersey, týmem, v němž strávil deset let své bohaté kariéry v NHL.

"Od té doby, kdy jsem tu hrál naposledy, ale uteklo hodně vody a já jsem samozřejmě v jiné části kariéry," přiznal zámořským novinářům Holík, který si v příštím ročníku vydělá 2,5 milionu dolarů.

Právě se svým platem musel dolů: v minulé sezoně, ještě coby kapitán celku Atlanta Trashers, pobíral o více než jeden a půl milionů dolarů více. "Mým současným snem je ale působit v mužstvu, které bude mít šanci na úspěch," říká forvard, jenž s Devils v letech 1995 a 2000 dokráčel až k zisku Stanley Cupu.

Od příchodu zkušeného veterána si vedení New Jersey hodně slibuje. "Bobby je stále jedním z nejlepších silových útočníků a svou výškou a sílou nám pomůže zkvalitnit post centra," pochvaluje si generální manažer Devils Lou Lamoriello. "Navíc jsme rádi, že se do jeho tváře budou dívat hokejisté ostatních týmů."

Holík, který po Jaromíru Jágrovi odehrál v elitní soutěži nejvíce zápasů (1 252) a posbíral nejvíce kanadských bodů (738) ze všech českých hráčů v historii, by měl u Devils dostat hodně prostoru především při hře v oslabení a defenzivní činnosti.

"Vím, že nikdo nemá nic jistého, ale jsem na tuto organizaci zvyklý, vím, jak zde věci fungují a vždy se mi tu líbilo," říká spokojeně Holík.

Zapomenuty tak jsou zřejmě i veškeré spory, které urostlého útočníka před šesti lety vedly k fanoušky odsuzovanému přestupu do týmu nenáviděného rivala – New York Rangers.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze