Holík vzal zpět své rozhodnutí i Hudlera

12 2002
Praha - Hokejový talent Jiří Hudler se dostal z tlaku dvou mlýnských kamenů: přece jenom by neměl na na juniorském mistrovství světa chybět. Dnešní schůzka s hlavním koučem národního mužstva dospělých Slavomírem Lenerem nakonec přesvědčila trenéra dvacítky Jaroslava Holíka, který ještě v pátek striktně prohlašoval: "Buď tam pojede Hudler, nebo já!" Důvodem bylo, že Lener oproti původnímu slibu nedal Hudlera k dispozici Holíkovi pro Turnaj čtyř a vzal ho s sebou s A týmem na Karjala Cup.

Ještě v pátek se Holík v on-line rozhovoru pro iDNES vyjadřoval nekompromisně. "Hudler možná do Kanady na šampionát pojede, ale to tam pak nebudu já, nýbrž Lener," říkal.

Na adresu trenéra seniorské reprezentace nešetřil Holík tvrdými výrazy. "Je to od něj podraz, podřízl mě. Jestliže je trenér dospělých můj nadřízený, pak se mu omluvím. Ale to by taky musel nést odpovědnost za výsledky juniorů," uvedl tehdy. "Jsem přesvědčen, že to Lener udělal schválně."

Teď to ale vypadá, že horká Holíkova hlava vychladla a Hudler na mistrovství dvacítek nakonec pojede. "Došlo k uklidnění situace," tvrdí předseda hokejového svazu Karel Gut, který schůzku inicioval.

"Celou záležitost nelze vzít zpátky, ale snažili jsme se ji urovnat. Jaroslav Holík se vyjadřoval ve smyslu: Buď Hudler, nebo já. A nyní vzal svoje slova zpět. Hráč sám za nic nemůže, trenéři se neshodli, za který reprezentační výběr má hrát. Je to velice schopný hokejista, který bude ve dvacítce určitě platný," uvedl Gut v tiskovém prohlášení svazu.

Sám Lener se ke kauze nechtěl vyjádřit. "Obraťte se na mluvčího svazu," řekl jen a odmítl i účast v on-line rozhovoru. "Devět z deseti otázek by se týkalo Hudlera a já bych ten případ nechtěl znovu otevírat," vysvětloval.

K tématu Hudler se tentokrát nechtěl vyjádřit ani Holík, ač v pátek trpělivě odpovídal čtenářům iDNES déle než hodinu. Náhlé mlčení Holíka, známého tím, že neváhá projevit svůj názor i proti většině, nasvědčuje tomu, že oba nedávno znesváření trenéři mají zřejmě pokyn neřešit svůj spor přes média.

Na schůzce trenérů se ovšem nejednalo jen o Hudlerovi, ale i obecně o uvolňování extraligových hráčů pro potřeby juniorské reprezentace. Soustředění před světovým šampionátem začne 9. prosince v Havlíčkově Brodě. V nejvyšší soutěži mají po tomto termínu do Vánoc proběhnout ještě dvě kola.

"Předseda svazu bude s kluby jednat o hráčích, kteří připadají v úvahu. Určitě nastoupí v zápasech 31. kola, které se hraje v úterý 10. prosince, je potřeba ještě dořešit otázku utkání plánovaných na pátek 13. prosince. Jaroslav Holík už by chtěl v této době všechny hráče k dispozici," uvedl generální sekretář svazu Jindřich Micka v tiskovém prohlášení.

Autor:


Nejčtenější

Pajič nestál o rozehrání ve druhé lize, tak v Budějovicích skončil

Slovinský útočník Rok Pajič v dresu Českých Budějovic.

Ve své páté sezoně v Motoru už do hry nenaskočil. Třiatřicetiletý slovinský útočník Rok Pajič...

Jak ovlivní shovívavou NHL legalizace marihuany? Mně pomohla, říká bitkař

Kanadská vlajka podepsali lidi podporující nový kanadský zákon o legalizaci...

Kanadě od středy vládne nové a notně kontroverzní téma. V platnost vstoupil zákon legalizující...Sparta je novým lídrem, Vary střílely v Pardubicích, slaví i Plzeň

Hokejisté pražské Sparty porazili brněnskou Kometu.

Hokejová Tipsport extraliga má nového lídra. Je jím pražská Sparta, která na vlastním ledě před 15...

Rittichova show v New Yorku. Aspoň jsem se nenudil, neřešil počet střel

David Rittich v brance Calgary

VIDEO Trvalo téměř deset let, než se hokejistům Calgary povedlo znovu triumfovat na ledě věhlasné Madison...

Jágr za Kladno ještě nenastoupí. Necítím se fyzicky připravený, řekl

Veřejný trénink Jaromíra Jágra s dětmi a dalšími mladými hráči třineckého klubu

VIDEO Hokejista Jaromír Jágr stále neví, kdy se vrátí v sestavě Kladna na prvoligový led. Řekl to v...

Další z rubriky

Hokejové MS v roce 2024 bude podle dohody na kongresu IIHF v Česku

Postupová euforie v pražské O2 areně

Už je to téměř jisté, světový šampionát v ledním hokeji v roce 2024 by se měl konat v České...

KOMENTÁŘ: Nová frizura, ale hokej dál dělá hloupé přešlapy

Miloš Říha (vlevo) a jeho asistent Robert Reichel na tréninku hokejové...

Po jarním průvanu nezůstal u hokejových reprezentací téměř kámen na kameni. U většiny věkových...

Národní tým míří do Tipsport areny, bude slavit 110 let Českého hokeje

Hokejový stadion Sparty

Čeští hokejisté budou hrát úvodní duel turnaje Karjala 8. listopadu od 18:00 se Švédskem v pražské...Najdete na iDNES.cz