Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Holíkovi hrozilo, že po Ovečkinově ráně přijde o prst

Robert Holík | foto: Teodor Marjanovič, MF DNES

19 2008
Po té ráně jím projela elektrizující bolest. Když hokejový útočník Robert Holík přijel na střídačku, měl už rukavici plnou krve a z malíčku na pravé ruce mu vykukovala kost. Už je to měsíc, co kvůli tomuto nepříjemnému zranění nehraje. "Přitom jsem si myslel, že to spraví pár stehů," říká s úsměvem.

Co se vlastně stalo? 18. října hrálo New Jersey ve Washingtonu a domácí Ovečkin napřáhl ke své pověstné jedovce. Do cesty se však postavil Holík a vystřelený puk mu přimáčkl malíček k hokejce.

"Byl úplně napadrť. Myslel jsem, že mi z něj kouká maso, ale byla to kost. Ještě štěstí, že znám v New Yorku nejlepšího doktora na chirurgii rukou."

Ten mu do prstu voperoval dva dráty a celou ruku pak schoval do sádry.

Teď už je Holík v pořádku, ale raději nechce nic uspěchat. Vystrašilo ho totiž doktorovo varování. "Když vám kost prořízne kůži, je dost velké nebezpečí, že do rány chytnete infekci. Měl jsem štěstí, protože jinak by hrozilo, že by mi ho museli uříznout."

KRITIZOVAT NEBUDU

Když se zámořští novináři zeptali Roberta Holíka, co říká na výsledky týmu, odvětil: "Nejsem v pozici, abych hodnotil. Pro někoho, kdo se jenom dívá a nic nedělá, je strašně snadné kritizovat. A to není fér."

Proto tak dlouho netrénoval. Už se však blýská na lepší časy. V pondělí mu lékař konečně sundal sádru a odstranil dráty. Jihlavský rodák by se chtěl brzy objevit zpátky na ledě. "Na zápas se ale musím pořádně připravit, už mi není dvaadvacet," přiznává sedmatřicetiletý veterán.

Zároveň však doufá, že mu rekonvalescence zabere co nejméně času. I kvůli tomu, že má New Jersey spoustu zraněných hráčů.

"První tři týdny jsem o hokeji vůbec nepřemýšlel, protože jsem se na něj vůbec necítil. Ale když vám začne být líp, jste nedočkavý. Minulý týden byl pro mě strašně dlouhý."

Aby ne, vždyť Devils by jeho pomoc přivítali. Zvlášť když se jim poslední dobou výsledkově příliš nedaří. "Potřebuju ještě tak týden. Doktor mi řekl, že budu připravený nastoupit, až v ruce udržím hokejku. A to zatím nezvládnu," přibližuje Holík.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze