Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Holland prý promluví o Haškově odchodu

11 2004
Detroit - Proč ukončil hokejový brankář Dominik Hašek sezonu? Přišel jen pro peníze? Vrátí se ještě do Detroitu? Odpovědět na tyto i další otázky fanoušků se chystá Ken Holland. Generální manažer klubu Red Wings po jednom z rozhovorů s Haškovým agentem Richem Winterem totiž došel k závěru, že je kolem odchodu českého gólmana hodně nejasností. "Říká se, že přišel, jen sebral peníze a odešel," shrnul Winter v rozhovoru pro deník Detroit Free Press.

"Přitom se jej situace nesmírně dotkla. Byl hodně zklamaný," citoval dále deník Haškova agenta.

Ten svého klienta rázně bránil. "Dominik se vrátil, protože chtěl hrát, a ukončil sezonu, protože se zranil. Proč by vysvětlení nemohlo být tak jednoduché?" ptal se Winter.

Podle něj za Haška rozhodli lékaři. Navštívil s bolavými třísly celkem tři - týmového, svého amerického lékaře a později v Praze vyhlášeného fyzioterapeuta Pavla Koláře, který dokonce nevyloučil operaci.

Holland s tvrzením úplně nesouhlasil, protože, jak vyšlo později najevo, s ním Winter celou věc neprodiskutoval. "Nebudu o tom dnes mluvit," odmítl generální manažer Red Wings odpovědět na otázku, zda bylo správné, že s ním Winter nemluvil o tom, jak se situace kolem Haškova zranění vyvíjí. "Víc vám povím během několika dnů," ujišťoval Holland novináře.

Hašek by se rád v příští sezoně vrátil a Winter o tom v uplynulých dnech s Hollandem jednal. "Chce dál hrát, pokud mu to okolnosti dovolí. Uvědomuje si ale, že je veterán, a že pokud Curtis Joseph získá Stanley Cup, že tu pro něj už nebude místo," zprostředkoval agent Haškův pohled na věc.

Holland jen zopakoval své nedávné prohlášení, že "je vysoce nepravděpodobné, že by Hašek znovu hrál za Detroit". 

Winter hájil svého klienta především proti obviněním z vypočítavosti. "Hašek si mohl nechat vyplatit plných šest milionů dolarů, na které měl nárok ze smlouvy, ale nabídl klubu, že se dvou milionů vzdá," připomněl Haškův agent.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze