Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hořava by Vrbatu do mužstva bral

2 2004
Mladá Boleslav - Hokejisté Mladé Boleslavi mohou uvolnit svaly a zapomenout na tréninkovou dřinu. Příprava "na suchu" skončila. Prvoligové mužstvo má tři týdny dovolenou, poté už vyjede na led. „Kádr je téměř kompletní. Pokud by byla v zámořské NHL stávka, je možné ještě další posílení mužstva,“ říká trenér hokejového týmu Miloslav Hořava.

Co už mají hráči v přípravě za sebou?
Ve středu pro mužstvo skončila suchá část přípravy. Hráči těsně před odjezdem na dovolenou podstoupily výkonnostní testy. Příprava probíhá stejně jako každý rok a jako v každém jiném mužstvu.

Hokejisty čeká dovolená. Odvezou si na ni i individuální tréninkové plány?
Dostanou plány s doporučením, co jim chybí a na čem by měli pracovat.

Kdy se mužstvo znovu sejde?
Bude to 22. července, kdy hráče čeká odpolední trénink. To už samozřejmě bude na ledě zimního stadionu v Mladé Boleslavi.

V plánu je devět přípravných zápasů.  Odpovídá to vašim představám?
Je to pro nás ideální počet. Těch devět zápasů poslouží k tomu, abychom si vše z přípravy vyzkoušeli při konfrontaci se soupeři přímo na ledě.

Jak by se měl ještě hráčský kádr mužstva doplnit?
Z osmdesáti až devadesáti procent máme kádr kompletní. Pokud bude v zámořské NHL stávka, je možné ještě další posílení mužstva o hokejisty z extraligy. To však budeme vědět až na konci srpna.

Kdyby stávka byla, je šance vidět v boleslavském dresu také hokejistu Caroliny a zdejšího odchovance Radima Vrbatu?
Nebránil bych se tomu. Bylo by to jedině dobře. Jak pro diváky, tak pro hokej samotný i pro kluky v mančaftu, aby viděli, jaký je to znamenitý hokejista.

V srpnu proběhne v Mladé Boleslavi přípravný kemp hokejistů z NHL v čele s Dominikem Haškem. Neovlivní to nějak přípravu prvoligového mužstva?
Vůbec ne. Já jsem naopak rád, že se podobná akce v Mladé Boleslavi uskuteční. Vždyť hráči uvidí profesionály přímo na ledě a v přípravě. Navíc si s nimi zahrají i exhibici.

Jak se vám podařilo sžít s novým prostředím, do kterého jste přišel? Měl jste například možnost poznat blíže město, ve kterém nyní trénujete?
Přiznám se, že město znám jen z toho, jak různě přejíždím mezi sportovišti. Zatím jsem si ho neměl možnost pořádně prohlédnout. Já to ale nijak zvlášť neprožívám, jsem zvyklý měnit města, kde působím.

I vy budete mít několik týdnů volno. Jak si představujete ideální dovolenou?
Být v klidu doma, občas si zahrát fotbálek nebo tenis a pak si zajít někam na pivo.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze