Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hořava chce trénovat mladé hokejisty

28 2004
Mladá Boleslav - Miloslav Hořava, Petr Haken. Pod vedením této trenérské dvojice v pondělí vstoupili do letní přípravy hokejisté Mladé Boleslavi. Na tiskové konferenci před letní přípravou Miloslav Hořava prohlásil, že do Mladé Boleslavi přišel hlavně zásluhou nového sportovního ředitele Petra Kaňkovského.

"Líbí se mi směr, kterým se chce mladoboleslavský hokej dát," tvrdí nový kouč.

Co vás na práci v Mladé Boleslavi láká?
Práce s mladými hokejisty. V klubu navíc chceme budovat určitou koncepci. Byl bych rád, kdyby lidé na zápasech viděli, že hráči ze sebe vydají všechno.

Jaký je rozdíl mezi extraligou a prvoligovou soutěží?
V souvislosti se změnami a novým vedením budou v Mladé Boleslavi podmínky obdobné jako jsou v extralize. Zatím nevím, co obnáší samotná prvoligová soutěž. Jako hráč jsem v ní působil jen krátce, a to v Kralupech nad Vltavou. V Mladé Boleslavi jsem příjemně překvapen zázemím. Hezký a útulný stadion, tělocvična, navíc i druhá ledová plocha.

Dojde k velkým změnám v hráčském kádru?
Kostra mužstva by měla zůstat. Na druhou stranu přijdou mladí hráči. Nebudeme ale měnit celé mužstvo, to by postrádalo smysl. Není to osvědčené a myslím si, že ani dobré.

Klub by chtěl v horizontu tří až pěti let postoupit do extraligy. Jak to vnímáte?
Zatím přemýšlím o nadcházející sezoně. Bude nutné získat kvalitní hráče a kádr stabilizovat. Konkrétní jména posil zatím neprozradím. Chceme mít hodně kmenových hráčů, abychom mužstvu dali určitý směr. To bude rozhodující pro další vývoj mladoboleslavského hokeje. Jsem však přesvědčen o tom, že je reálné, aby Mladá Boleslav ve zmíněném časovém horizontu extraligu hrála.

V minulosti Mladá Boleslav úzce spolupracovala například s pražskou Spartou. Chcete také spolupracovat s extraligovými kluby?
Upnout se na jeden tým, dělat mu jakousi farmu, není tak úplně dobré. My se samozřejmě nebráníme žádné spolupráci s extraligovým nebo i prvoligovým klubem. Nechceme se na to ale upírat a chceme jít vlastní cestou.

Co si myslíte o systému play-off a baráže? Není cesta do extraligy příliš složitá?
Hokej se dělá pro diváky. Tak to já beru. A prolínací soutěž je zajímavá. Liga se nedělá proto, aby byla spravedlivá, ale kvůli tomu, aby nepostrádala zajímavost. Také play-off je jiná soutěž, ale šanci mají všechny týmy stejnou. Já jsem pro současný hrací systém.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze